Specyfika pracy event menadżera

Jeśli jesteś zmotywowany do pracy i proaktywny – możesz pracować jako event menadżer. Jako menedżer tego rodzaju będziesz odpowiedzialny za organizację różnych wydarzeń. Będziesz zarządzał całym procesem od etapu planowania, aż do samego dnia i oceny minionych wydarzeń. To bardzo angażująca i często obejmuje konieczność pracy jako część zespołu.

Zazwyczaj możesz być zobowiązany jako organizator wydarzeń takich jak:

• Konferencje;
• Wydarzenia kulturalne;
• Wystawy i targi;
• Gromadzenie funduszy i imprezy towarzyskie;
• Festiwale muzyczne;
• Imprezy i wesela;
• Promocje i wprowadzanie produktów.

Możesz specjalizować się w konkretnym rodzaju imprezie lub pracować przy organizacji wielu różnych imprezach.

Obowiązki event menadżera

Na pewno będzie do nich należał kontakt z klientami, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat ich dokładnych wymogów wobec organizowanego wydarzenia. Trzeba będzie też przedstawić szczegółowe propozycje wydarzeń (na przykład harmonogramy, miejsca, dostawców, obowiązki prawne, personel i budżety). Trzeba będzie negocjować ceny i nierzadko zadbać o wynajem telewizorów bądź innych audiowizualnych sprzętów na potrzeby danego eventu. Twoim zadaniem będzie też zarządzać i koordynować dostawców i wszelką logistykę imprez. Nie bez znaczenia będzie także kontakt z zespołami ds. Sprzedaży i marketingu w celu upublicznienia i promowania imprezy.

Trzeba będzie też zarządzać wszystkimi planami przed imprezami, np. organizowaniem gości i delegatów. Niemałym zadaniem będzie również, to by koordynować dostawców, obsługiwać zapytania klientów i rozwiązywać problemy w dniu wydarzenia, aby zapewnić, że wszystko działa sprawnie i mieści się w budżecie. To jeszcze nie wszystko event menadżer musi także zadbać o zarządzanie zespołem pracowników, udzielanie pełnych informacji, organizowanie miejsc parkingowych, kontroli ruchu, bezpieczeństwa, pierwszej pomocy i mediów.

O czym jeszcze powinien pamiętać event menager?

Upewnij się, że przestrzegane są obowiązki ubezpieczeniowe, prawne, zdrowotne i bezpieczeństwa. Nie zapomnij też, że to Ty nadzorujesz demontaż po imprezie. Musisz też jako menadżer opracować ocenę po wydarzeniu w celu wykorzystania tych informacji w przyszłych wydarzeniach.

Wynagrodzenie dla event menadżera

Wynagrodzenie różni się w zależności od pracodawcy, lokalizacji i sektora, w którym pracujesz. Dodatkowe korzyści, które mogą zwiększyć Twoje wynagrodzenie, obejmują wynagrodzenia związane z wydajnością, prowizje i premie. Dane o dochodach są jedynie orientacyjne, dlatego lepiej dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat na własną rękę.

Godziny pracy

Zwykle pracujesz w normalnych godzinach pracy przed rozpoczęciem wydarzeń. Może jednak zajść potrzeba dodatkowych godzin, w tym praca w ramach wieczorów i weekendów, im bliżej dnia imprezy będzie. Praca w niepełnym wymiarze godzin również jest możliwa.
Chociaż praca jest w dużym stopniu oparta na siedzeniu w biurze, musisz odwiedzić klientów, partnerów, sponsorów i innych dostawców. By zaplanować i wydać wydarzenie, być może trzeba będzie pracować na zewnątrz, poza biurem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com