Ochrona wizerunku online – o czym musisz pamiętać?

Ochrona wizerunku online to kwestia, której w czasach intensywnego rozwoju internetu trzeba poświęcić szczególną uwagę. Szkalujące opinie, naruszenie praw autorskich – spotykamy się z tym codziennie i nie zawsze wiemy, jak poradzić sobie z tym problemem. Warto w takiej sytuacji skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zadbają o ochronę wizerunku osoby lub firmy i udzielą klientom pomocy prawnej.

Rozpowszechnianie wizerunku w internecie to w dzisiejszych czasach kwestia, która generuje wiele problemów. Internauci upowszechniają w mediach społecznościowych wizerunki zarówno osób publicznych, jak i własnych znajomych, zwykle bez zezwolenia osoby, której wizerunek został wykorzystany. Często też pojawiają się opinie na temat osób, firm czy usług, które psują reputację. Jeśli dotknął Cię ten problem i nie wiesz, jak sobie z nim poradzić, możesz skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która zapewnia pomoc prawną w tym zakresie i zajmuje się usuwaniem niepożądanych treści ze stron internetowych.

Rozpowszechnienie wizerunku bez zgody – kwestie prawne

Ochrona wizerunku online jest dzisiaj bardzo ważna. Warto więc mieć świadomość, co mówi na ten temat prawo. W kwestii ochrony wizerunku warto pamiętać, że polskie prawo jasno wskazuje zasady rozpowszechniania wizerunku. Regulują to zarówno przepisy polskiego kodeksu cywilnego, jak i ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Kodeks cywilny zalicza wizerunek do dóbr osobistych człowieka. Osoba, której prawa zostały naruszone, może żądać zaprzestania rozpowszechniania wizerunku, usunięcia skutków naruszenia i złożenia stosownego oświadczenia przez naruszyciela. 

Rozpowszechnienie wizerunku wymaga zgody osoby, która jest na nim przedstawiona. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy mamy do czynienia z rozpowszechnianiem wizerunku w związku z pełnieniem przez daną osobę funkcji publicznych, na przykład politycznych, społecznych czy zawodowych. Zgoda nie jest potrzebna również wtedy, gdy jedna osoba stanowi tylko szczegół całości, takiej jak wydarzenie publiczne, na przykład publiczna impreza.

Ochrona wizerunku online – pozbądź się niekorzystnych opinii

Ochrona wizerunku w internecie to kwestia, której poświęca się obecnie dużo uwagi. Każdego dnia w mediach społecznościowych i na forach internetowych zamieszczanych jest mnóstwo negatywnych opinii, które szkalują osoby i firmy. W takiej sytuacji warto zwrócić się do profesjonalistów, którzy zajmują się usuwaniem negatywnych opinii, obraźliwych komentarzy, wpisów naruszających prywatność, czy też ujawniających poufne dane. Dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak i firm. Równie ważna jest ochrona wizerunku produktu w sieci. Usuwanie nieprawdziwych lub dotyczących sfery prywatnej komentarzy pozwala odzyskać reputację w internecie. Skorzystanie z usług profesjonalistów oszczędza stresu i konieczności samodzielnego dochodzenia swoich praw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com