Rozliczenie podatku z Austrii. Do kogo należy ten obowiązek? 

Obywatele Polski jeszcze kilkanaście lat temu masowo wyjeżdżali za granicę do pracy. Jednym z kierunków była Austria. Według różnych danych w tym kraju żyje około 60 tys. Polaków. Większość z nich skupiona jest w jednym mieście – we Wiedniu i okolicach. Gra pracują? Znaleźli zatrudnienie głównie jako kelnerzy, barmani, robotnicy przemysłowi, pracownicy biurowi czy przy pracach sezonowych w rolnictwie. Austria znana jest z wysokiego standardu życia. Ten niewielki, ale piękny kraj oferuje dobre zarobki, które nawet kilkukrotnie przewyższają te, które może dostać Polak w swoim kraju. Musimy jednak pamiętać, aby co roku rozliczać się z austriackim fiskusem. 

Pamiętaj o rozliczeniu podatku z zagranicy. Odzyskaj pełną kwotę podatku

Zwrot podatku z Austrii obejmuje tylko pracowników, którzy w tym kraju podejmowali się legalnej pracy, a pracodawca odprowadza za nich składki na rzecz podatku dochodowego. Prawo podatkowe w Austrii przy rozliczeniu dotyczy kilku grup odbiorców. Zeznanie podatkowe obowiązuje osoby zameldowane w Austrii, mające status rezydenta, osoby, które przekroczyły dochód 12 tys. euro, mających więcej niż jednego pracodawcę i tych, których urząd skarbowy wezwał do złożenia deklaracji. Warto jednak wiedzieć o tym, że warunkiem koniecznym uzyskania zwrotu jest posiadanie minimum 90% dochodów na terenie Austrii. 

Odzyskaj swoje pieniądze już teraz z ekspertami na rynku

Biuro podatkowe Borsuk podatki swoją działalność prowadzi od 2002 roku. Dzięki nim Polacy odzyskali z krajów zagranicznych ponad 150 milionów euro, np. z nieprawidłowo naliczonej składki na rzecz podatku dochodowego. Jesteśmy nowoczesnym biurem, które zatrudnia ekspertów z dziedziny prawa podatku krajów zagranicznych. Zaufało nam już tysiące klientów. Dołącz do nich i Ty. Skontaktuj się przez formularz widoczny na stronie https://borsukpodatki.pl/ lub wybierz jeden z numerów kontaktowym. Jesteśmy po to, aby trudne formalności stały się dla Ciebie proste i logiczne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com