[Informacja Prasowa]
Worek big bag to jeden z najbardziej ekonomicznych rodzajów opakowań do transportu. Big bagi mogą być stosowane do różnych rodzajów produktów, umożliwiają optymalne wykorzystanie pojemności pojazdu, minimalizują straty ładunku podczas transportu, mają niski koszt i są przyjazne dla środowiska.
Worki big bag nadają się zarówno do przechowywania, jak i transportu różnych materiałów sypkich, pylących się i granulowanych takich jak cukier, mąka, kasza, ryż, ziemniaki, kruszywa, kostka brukowa, piasek, gruz, węgiel, chemikalia itp.
Parametry techniczne worków Big Bag
- Tkanina powlekana. Chroni przed wilgocią. Zalecana w przypadku materiałów pylących się.
- Tkanina niepowlekana ze stabilizatorem UV tzw. oddychająca
- Gramatura tkaniny: 130 – 200 g/cm2
- Ładowność: od 500 do2000 kg.
- Standartowe/ podwójne uszczelenie szwów
- Wkładka foliowa (ochrania towar przed wilgocią). Wkład foliowy może być luzem lub wszyty do boków worka.
- Kieszeń na dokumenty
- Nadruk w 4 kolorach
Najczęściej spotykane konstrukcje worków big bag to: jedno uchwytowe, dwu uchwytowe, cztero uchwytowe.
Standartowe modele kontenerów Big Bag:
- dostępne konstrukcje góry worka: otwarty, z fartuchem, z kominem nasypowym
- dostępne konstrukcje dna worka: płaskie, z fartuchem, z kominem wysypowym
Worki Big bag niezawodnie chronią zawartość przed opadami i kontaktem z powierzchnią wagonów lub pojemników. Ze względu na tę właściwość zapakowane towary można przechowywać w otwartych przestrzeniach. Zastosowanie worków big bag znacznie zmniejsza utratę materiałów sypkich na wszystkich etapach obrotu oraz koszty finansowe ich przechowywania i transportu.
W naszej ofercie są różnorodne rodzaje worków big bag. W zależności od potrzeb klientów, proponujemy kontenery elastyczne big bag jednorazowego lub wielokrotnego użytku, big bagi z wewnętrznymi stabilizatorami kształtu (Q-bag).
Q-Bag – worek wyposażony w wewnętrzne stabilizatory, dzięki którym po napełnieniu zachowuje on swój kwadratowy lub prostokątny kształt. Wykorzystanie Q-bag pozwala zminimalizować powierzchnię magazynowania i optymalnie wykorzystać środki transportu.