Prowadzisz cukiernię lub piekarnię – System B2B jest dla Ciebie!

Prowadzisz cukiernię lub piekarnię, i zastanawiasz się nad formą współpracy z kontrahentami? Popularnym w branży cukierniczej lub piekarniczej modelem jest tak zwany B2B, czyli business-to-business. Obydwie strony takiej zależności odnoszą z niej określone korzyści, a godny zaufania partner biznesowy to gwarancja powodzenia także dla Twojego przedsięwzięcia – dowiedz się jak zaopatrywać się w towar do Twojej cukierni lub piekarni.

Czym jest B2B?

To rodzaj współpracy, transakcji pomiędzy dwoma podmiotami gospodarczymi, która w efekcie nawiązywania coraz to nowych kontaktów rozrasta się w potężną sieć hurtowników, producentów i dystrybutorów określonych produktów. B2B jest niezwykle wygodną i bezpieczną formą prowadzenia cukierni lub piekarni, i to z wielu powodów. Obejmuje:

  • przygotowanie oferty przez usługodawcę,
  • przygotowanie oraz potwierdzenie zamówienia,
  • realizację transakcji oraz przygotowanie stosownej dokumentacji związanej z tą transakcją.

A ponieważ spora część procesów biznesowych w modelu B2B jest zautomatyzowana, komunikacja pomiędzy partnerami jest szybka i prosta i prowadzi do skrócenia czasu realizacji działań oraz ogranicza zapotrzebowanie na pracowników. Jest więc uzasadniona ekonomicznie. Warto zwrócić uwagę szczególnie na brak konieczności zatrudniania pracowników – korespondencję mailową, reklamacje i odbieranie zamówień obsługiwać może sam przedsiębiorca.

System B2B pozwala także na bieżąco kontrolować stan zamówień, a więc zapewnia wysoki stopień kontroli nad procesami i pozwala uniknąć błędów. Jak więc widać, system B2B jest szczególnie korzystną formą współpracy, dzięki której można obniżyć koszty biznesu i usprawnić jego funkcjonowanie.

Czego potrzeba w cukierni i piekarni?

Aby móc oferować klientom wypieki smaczne i apetyczne, każda piekarnia i cukiernia powinna regularnie zaopatrywać się w mrożone owoce, konfitury i dżemy, a także musy i nadzienia. Będą one potrzebne do przyozdobienia ciast i tortów, słodkich rogalików i ciasteczek. Nie tylko podniosą ich atrakcyjność wizualną, ale także wzbogacą smak, dodając im słodyczy i delikatnej kwaskowatości. Aby jednak wypieki zawsze odznaczały się pożądanymi cechami, owoce i przetwory należy zamawiać u zaufanego producenta, który nie tylko dostarczy je na czas, ale także zadba o ich najwyższą jakość. Ta dbałość rozpoczyna się od pozyskania owoców i przebiega z uwzględnieniem procesów produkcyjnych, pakowania, przechowywania i transportu. Zanim więc zdecydujesz się na zamówienie towaru, dowiedz się na co zwracać uwagę wybierając jego dostawcę.

Jak wybrać dostawcę produktów?

Prowadzenie punktów gastronomicznych nie jest łatwe, ale zaufany dostawca może trud ten nieco osłodzić. Trzeba jednak wybierać w sposób szczególnie drobiazgowy, zwracając baczną uwagę na poszczególne aspekty:

  • oferta – oferta dostawcy powinna być możliwie szeroka. Znaczy to tyle, że jeśli piekarnia i cukiernia wymaga stałych dostaw owoców mrożonych, konfitur czy dżemów, to wszystkie one powinny znajdować się w ofercie tego samego dostawcy. Jeśli każdy z tych produktów będziesz musiał zamawiać u innego hurtownika, prowadzenie biznesu stanie się bardziej skomplikowane i czasochłonne, może zaistnieć potrzeba zatrudnienia dodatkowego pracownika. Tak więc wybieraj hurtownika, u którego kupisz wszystkie, potrzebne w Twojej cukierni czy piekarni, produkty;
  • jakość produktów – zawsze oczekujesz najwyższej jakości zamawianych przez Ciebie produktów. Zwracaj więc uwagę na to, czy oferta jest powtarzalna, a producent zawsze dba o doskonałą jakość oferowanych produktów. W przypadku owoców mrożonych, konfitur i dżemów istotny jest, między innymi, ich wygląd. Obejrzyj mrożone owoce – powinny być w całości (w przypadku jagód) lub pokrojone na estetyczne kawałki. Dżemy i konfitury powinny natomiast mieć zwartą konsystencję i wysoką zawartość owoców;
  • opakowanie – to właśnie ono najlepiej reprezentuje produkt. Powinno więc być przede wszystkim szczelne, aby jak najlepiej zabezpieczać owoce. Mrożone owoce powinny być zapakowane w dobrej jakości opakowanie z folii zgrzewanej na końcach. Przetwory natomiast muszą być zamknięte w szczelnych słoikach. Niezwykle istotny jest także sposób, w jaki są transportowane. Aby mrożonki się nie rozmroziły się, powinny być odpowiednio zabezpieczone i przewożone w niskiej temperaturze. Zawsze sprawdź, czy nie uległy rozmrożeniu;
  • opinie innych klientów, nagrody i wyróżnienia – zanim przystąpisz do współpracy, dowiedz się jakimi opiniami cieszy się wybrany przez Ciebie usługodawca. Czy ma szerokie grono klientów, czy jego produkty mają pozytywne opinie? Czy zdobył jakieś nagrody i wyróżnienia, które świadczą o wysokiej jakości oferowanych przez niego produktów? Zawsze współpraca z najlepszymi się opłaca – to gwarancja najlepszych wyników sprzedaży Twoich wypieków.

Współpraca w modelu B2B jest prosta i skuteczna, a jeśli dodatkowo nawiążesz kontakty z najlepszym dostawcą produktów do Twojej cukierni czy piekarni – masz gwarantowany przepis na sukces Twojego biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com