Prowadzisz biznes? Ile kart kredytowych możesz posiadać?

Doskonałym rozwiązaniem finansowym nie tylko dla klientów indywidualnych, ale również dla osób prowadzących własny biznes, są karty kredytowe. Można z nich korzystać na wiele sposobów, dzięki czemu nie trzeba obawiać się chwilowych problemów z płynnością finansową. Wybór kart kredytowych dla firm jest obecnie tak duży, że każdy przedsiębiorca znajdzie coś na miarę własnych potrzeb.

W prowadzeniu biznesu bywa różnie – okresy dobrej passy często przeplatają się z momentami, w których pojawiają się problemy finansowe. Czasem przyczyną jest sezonowość działalności, innym razem problemem są nieterminowi kontrahenci czy partnerzy biznesowi. W takich sytuacjach zawsze warto mieć dodatkowe źródło gotówki, z którego można skorzystać w sytuacji awaryjnej. Dobrą opcją są karty kredytowe, które umożliwiają skorzystanie z gotówki praktycznie od ręki. W przeciwieństwie do nich, kredyty bankowe wymagają sporo czasu i trzeba spełnić wiele formalności. A to oznacza, że na kredyt trzeba poczekać kilka czy kilkanaście dni. W przypadku nagłych problemów z płatnościami czasem jest to opcja zdecydowanie zbyt mocno rozciągnięta w czasie.

Największe zalety kart kredytowych dla firm

Karty kredytowe są doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorców praktycznie w każdej branży. W przypadku firm limit środków bywa dosyć duży, dzięki czemu możliwe jest finansowanie nawet większych transakcji. Co więcej, kartami kredytowymi można płacić zarówno w punktach stacjonarnych, jak i podczas dokonywania transakcji online. Można tez robić z nich przelewy na inne rachunki bądź wypłacać gotówkę w bankomacie. Z tej ostatniej opcji należy jednak korzystać z rozwagą i rozsądkiem, gdyż jest to dosyć droga możliwość, obarczona wysoką prowizją.

Liczba kart zależna od kondycji finansowej firmy

Ilość kart kredytowych, jaką może posiadać przedsiębiorca jest uzależniona od wielu czynników. Wbrew pozorom, nie trzeba ograniczać się tylko do jednej karty i to w banku, w którym posiadamy konto. W rzeczywistości liczba kart jest uzależniona od kondycji finansowej firmy i jej możliwości kredytowych. A to za każdym razem jest w banku ustalane indywidualnie. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że mając jedną czy dwie karty kredytowe, trudno będzie dostać kolejną lub jakikolwiek inny produkt kredytowy. W historii finansowej firmy będzie bowiem znajdowała się informacja o już posiadanych kartach.

Przed wybraniem karty warto skorzystać z por

Zanim zdecydujemy się na konkretną kartę czy karty kredytowe, warto dokładnie przeanalizować aktualną ofertę na rynku bankowym. Najlepsze karty kredytowe w kredytowakarta.com.pl to możliwość szybkiego porównania podstawowych parametrów najlepszych aktualnie kart kredytowych. W jednym miejscu zgromadzono ofertę kilkunastu banków, dzięki czemu wszystko można sprawdzić w ciągu kilku chwil. Nie ma konieczności wędrowania po bankach czy ich stronach internetowych. Ranking kart kredytowych jest stale uaktualniany i przedstawia faktyczną, najświeższą ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com