Pożyczka indywidualna na remont firmy – online czy w banku?

Istnieją dwa przeciwstawne mity na temat uzyskania kredytu na remont firmy: jedno podejście mówi iż bank jest najgorszym miejscem, w którym można uzyskać taką pożyczkę. Drugi mówi, że to najlepsze miejsce na pożyczkę. Prawda jest taka, że jeśli chce się uzyskać konkurencyjne oferty pożyczek biznesowych w kilka minut – pożyczka online okazuje się o wiele lepszym rozwiązaniem niż ta w banku. Tam z większą łatwością można porównać stawki od wielu zweryfikowanych pożyczkodawców. Tym samym odkryć najniższą dopuszczalną stawkę. Znajdź najlepszą stawkę – pożyczka na remont online jest szybka i nie zaszkodzi Twojej zdolności kredytowej

Jaka jest prawda?

Odpowiedź jest skomplikowana i wymaga wzięcia pod uwagę licznych aspektów. Spójrzmy na plusy i minusy tych różnych rozwiązań.

Plusy – pożyczka na remont z banku

Bank oferuje pożyczki na czas i w całości. Zwykle jest jednak trudniej je pozyskać z dla banku, ale być może znajdzie się jeszcze więcej pozytywów dotyczących pożyczek z banku. Np? Banki zazwyczaj znają i zrozumieją Twój biznes, mają niższe stawki [4% do 7%], niższe opłaty za pożyczki i dłuższe terminy. Często oferują również większą liczbę opcji. Można powołać się również na dobry, bezpośredni kontakt z kierownikiem banku lub bankierem biznesowym.

Minusy – pożyczka na remont z banku

Z drugiej strony, uzyskanie pożyczki z banku może potrwać znacznie dłużej. Jak wspomniano powyżej, trudno jest również obliczyć wartość zabezpieczenia. Innym częstym problemem jest to, że taka pożyczka jest często niedofinansowana – co oznacza, że przedsiębiorca może nie być w stanie pozwolić sobie na kwotę, którą musi zapłacić. Często firma musi się bardziej postarać, aby dostać zwykły kredyt na remont.

Plusy – online pożyczka na remont

Kredytodawcy online lub dostawcy internetowych pożyczek gwarantują szybszy czas oczekiwania na zatwierdzanie pożyczek w swoich systemach modelowania. Decyzje są szybsze, a kredytodawcy internetowi mają zazwyczaj bardziej elastyczne wymagania.

Minusy – online pożyczka na remont

Trzeba tutaj ostrzec przed potencjalnymi wadami skorzystania z oferty pożyczkodawcy online. To dlatego, że kredyty online są w dużej mierze nieuregulowane, niektórzy kredytodawcy angażują się w nieuczciwe praktyki, które mogą potencjalnie zaszkodzić małym firmom szukającym zastrzyku finansowego na remont. Firmy powinny być ostrożne mając do czynienia z agresywnymi warunkami spłaty, niejasnymi opłatami i wysokimi stopami procentowymi, w niektórych przypadkach nie są realistycznie opłacalne i mogą być nie na miejscu. Mówi się, że kredytodawcy online zwykle mają wyższe stopy [5% do 40%], wyższe opłaty od pożyczek [1% do 6%] i pożyczki o niższej wartości. Ponadto nie będziesz mieć relacji z taką osobą jak z tą w banku.

Więc jaka jest odpowiedź? Online czy bank? A więc jaka jest prawda o wspomnianych mitach na początku?

Banki mogą być najlepszym miejscem na pożyczkę na remont, jeśli jesteś na tym stanowisku, możesz przejść do lepszej stawki. Jednak proces składania wniosku i zatwierdzania potrwa dłużej. Jeśli Twoja firma nie może czekać – postaw na pożyczkę online. Stawki będą znacznie wyższe, ale będziesz miał większą szansę na zatwierdzenie.

Polecamy:
Remont mieszkania – o czym warto pamiętać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com