Urządzenie wielofunkcyjne w biurze – 3x TAK!

Zastanawiasz się, jaka drukarka sprawdzi się najlepiej w Twojej firmie? Miotasz się pomiędzy produktami różnych producentów, tracąc bezcenny czas? Szukasz prostej recepty na swój problem? Oto ona: nie kupuj drukarki i od razu postaw na urządzenie wielofunkcyjne. Niezależnie od tego, jakiego rozmiaru jest Twoje biuro, czy ile osób zatrudnia Twoja firma – MFP (Muli-Function Printer) będzie zawsze najbardziej komfortowym, najbardziej ekonomicznym i najefektywniejszym rozwiązaniem.

Zwariowaliśmy? Nic z tych rzeczy

Jeżeli po przeczytaniu wstępu myślisz, że zwariowaliśmy, to prawdopodobnie dlatego, że Twoje wyobrażenie na temat urządzeń wielofunkcyjnych jest nieco nieaktualne. Fakt, jeszcze kilka lat temu MFP kojarzyło się z bardzo drogimi, ogromnymi kombajnami, których osiągi pozostawiały wiele do życzenia. Bez wątpienia większość niewielkich firm nie mogła sobie pozwolić na posiadanie tego typu urządzenia. Teraz jednak wszystko się zmieniło! Multi-Function Printer, łączący w sobie funkcje drukarki, skanera i kserokopiarki (a często także faksu) to absolutny must-have, na który może pozwolić sobie każdy przedsiębiorca. Dlaczego?

Po pierwsze, komfort użytkowania

Skanowanie, drukowanie, faksowanie, kopiowanie – te czynności, rzadziej lub częściej, wykonuje się w każdym biurze. Niezależnie od tego, czy pracuje w nim jedna, czy sto osób. Korzystając z MFP, wszystkie z wymienionych funkcji pełni jedno urządzenie. Co jeszcze wpływa na komfort korzystania z urządzeń wielofunkcyjnych? Oto najważniejsze kwestie:

  • Podajniki papieru w urządzeniach wielofunkcyjnych mogą pomieścić jednorazowo nawet 1000 arkuszy papieru. Dzięki temu konieczność jego uzupełniania jest ograniczona do minimum.
  • MFP mogą działać zarówno sieciowo, jak i bezprzewodowo.
  • Wszystkimi procesami – kopiowaniem, drukowaniem czy skanowaniem – można zarządzać zdalnie, bez konieczności podchodzenia do urządzenia.
  • Przyjazne użytkownikowi, intuicyjne w obsłudze panele sterowania.
  • MFP wyposażone są w najwyższej jakości hardware – wydajne procesory, olbrzymie karty pamięci i imponujące dyski twarde.

Po drugie, ekonomia

Zakup urządzenia wielofunkcyjnego to znacznie mniejszy wydatek niż ten, jaki musiałbyś ponieść, kupując drukarkę, skaner, kserokopiarkę i faks. Co więcej, decydując się na zakup pojedynczych urządzeń, musisz być gotowy na to, że każdego z pracowników trzeba będzie przeszkolić w ich obsłudze. Z biegiem czasu, każde z urządzeń będzie wymagało oddzielnego serwisowania. To wszystko potęguje koszty.

Co ważne, większość nowoczesnych urządzeń MPF to sprzęty o wysokiej klasie energooszczędności. Z dużym prawdopodobieństwem będą one zużywać znacznie mniej prądu niż cztery niezależne urządzenia.

Po trzecie, efektywność

Zintegrowany system druku w firmie (nawet jeżeli pracuje w niej jedynie kilku pracowników), pozwala znacznie zwiększyć efektywność pracy i przyczynić się do oszczędności. Urządzenia wielofunkcyjne umożliwiają wprowadzenie w miejscu pracy takich rozwiązań jak: kontrola dostępu do urządzenia czy monitorowanie wydruków, na podstawie których opracować można strategię zmniejszenia zużycia materiałów eksploatacyjnych. Co więcej, monitoring wydruków sprawia, że dokumenty firmy są chronione przed dostaniem się w niepowołane ręce.

Poznałeś trzy najważniejsze zalety urządzeń wielofunkcyjnych. Aby dowiedzieć się więcej na ich temat i zdecydować, który model najlepiej sprawdzi się w Twoim biurze, skontaktuj się z zaufanym dostawcą urządzeń wielofunkcyjnych, na przykład z przedstawicielem firmy Kserokop.

Obsługiwane przez: Investing.com