Prowadzisz biznes budowlany? Pianka poliuretanowa do ocieplania poddaszy – co warto wiedzieć?

Trzeba przyznać, że obecnie są stosowane naprawdę przeróżne metody, wykorzystywane do ocieplania poddaszy. Warto jednak przede wszystkim zwrócić uwagę na piankę poliuretanową, która jest uważana za mniej problemowa, niż tradycyjny sposób izolacji.

Pianka poliuretanowa – kiedy izolacja jest wykonana prawidłowo?

Bez wątpienia izolacja poddasza jest wykonana prawidłowo w przypadku, gdy nie pozostanie już żadnych szczelin, przez które mogłoby uciekać ciepło. Trzeba jednak przyznać, że w przypadku poddasza nie jest to takie łatwe. Wszystko dlatego, że w tym miejscu zazwyczaj występują różne płaszczyzny. Należy także pamiętać o tym, że dach może mieć różny stopień nachylenia. W związku z tym potrzeba materiału oraz sposobu, który umożliwi dotarcie do najbardziej newralgicznych miejsc. Właśnie dlatego bardzo chętnie jest wykorzystywana metoda natryskowa.

Natryskowe nakładanie pianki poliuretanowej – jakie ma zalety?

Przede wszystkim trzeba tu wspomnieć o tym, że zastosowanie metody natryskowej pozwala na ocieplenia nawet najbardziej skomplikowanych konstrukcji. Dzięki temu nie trzeba martwić się o to, że podczas procesu ocieplania, zostanie pominięta jakaś szczelina lub dziura. Trzeba przyznać, że jest to bardzo możliwe w przypadku tradycyjnej metody nakładania izolacji.

Oprócz wcześniej wspomnianej korzyści należałoby także wspomnieć o innym istotnym aspekcie. Metoda natryskowa jest bardzo polecana w przypadku renowacji oraz aranżacji starych poddaszy. Ważne jest jednak to, by dach był naprawiony i nigdzie nie przeciekał. W innym przypadku nawet najlepsza izolacja się nie sprawdzi.

Jak należy nakładać piankę poliuretanową?

Przede wszystkim trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że w większości przypadków nie ma żadnych przeciwwskazań ku temu, by nakładać bezpośrednio piankę poliuretanową na dachówkę bądź blachę. Jednak tak jak już wcześniej zostało wspomniane, należy zadbać o to, by konstrukcja oraz wszystkie materiały były sprawne. W przeciwnym wypadku może okazać się, że dach nie jest szczelny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com