Przelewaj pieniądze przez internet jeszcze szybciej

Kiedyś, gdy chcieliśmy wpłacić komuś pieniądze w formie przelewu, trzeba było udać się do banku. Jeszcze wcześniej wszystko odbywało się… ciężarówkami wiozącymi papierowe zlecenia. Teraz płatności te możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Jak zrobić przelew, aby był on jak najszybciej u odbiorcy?

Dzisiaj do wyboru mamy kilka sposobów na to, aby przesłać pieniądze do odbiorcy zaledwie w kilka sekund. Podstawą do wykonania przelewu internetowego jest posiadanie konta bankowego z dostępem przez sieć. Możemy zdecydować się na wykonanie tradycyjnego przelewu zleconego z naszego konta albo możemy wykonywać przelewy internetowe za pośrednictwem systemów płatności on-line – to serwisy pośredniczące pomiędzy nadawcą a odbiorcą przelewu.

Standardowe przelewy Elixir

Zwykły przelew internetowy przechodzi do odbiorcy zgodnie z czasem księgowania według systemu Elixir, chyba że jest to przelew wewnątrzbankowy. Przelewy wewnątrzbankowe, czyli pomiędzy kontami w tym samym banku, księgowane są od razu i pieniądze mamy wtedy u siebie w kilka sekund.

Sesje Elixir mają zastosowanie w przypadku przelewów międzybankowych, czyli między kontami w dwóch różnych bankach. W dni robocze odbywają się trzy sesje wychodzące i trzy sesje przychodzące. To oznacza, że zwykle przelew otrzymujemy tego samego dnia, gdy był wykonany wcześnie rano, albo kolejnego dnia roboczego.

Szybkie przelewy internetowe

Jeśli chcemy wykonywać przelewy internetowe szybciej, mamy kilka opcji. Pierwsza to tak zwane przelewy ekspresowe, które też wykonujemy ze swojego konta on-line. Wtedy pieniądze przechodzą w kilka minut także międzybankowo – musimy jednak zapłacić. Zwykle to koszt 5 złotych za przelew.

Oprócz tego możemy skorzystać z systemów płatności on-line. Takie przelewy możemy wykonywać nie tylko na numer konta, ale też na adres e-mail czy numer telefonu. Wtedy wpłacamy pieniądze standardowym przelewem, ale nie bezpośrednio do odbiorcy, ale do firmy pośredniczącej. Ta następnie od razu przekazuje je odbiorcy, wykonując przelew ze swojego konta. Koszt usługi jest niewielki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com