Poznaj Rkantor – miejsce wymiany walut online

W drugiej połowie 2015 roku na polskim rynku walutowym pojawił się Rkantor – innowacyjnyi prosty w użyciu kantor internetowy, który niemal natychmiast zdobył przychylność wymagającychklientów. Wartym zauważenia jest fakt powiązania Rkantoruz Raiffeisen Bankiem. Pomimo to ten kantor internetowy działa jako całkowicie odrębnajednostka. Przyjrzyjmy się, czym jest to nowoczesne miejsce wymiany walut i co go odróżnia od innych, na pozór podobnych ofert.

Rkantor – (nie)zwykły kantor online

Bez najmniejszej wątpliwości Rkantor zrewolucjonizował sektor finansowy. Wydawało się, że nic nie może zaskoczyć klientów kantorów internetowych, ale pojawienie się nowego gracza wskazało na innowacyjność, która idealnie dopasowała się do niszy panującej w tej materii. Głównym założeniem Rkantoru jest oczywiście obniżenie kosztów operacji, a także bezpieczne i komfortowe zarządzanie konkretnymi transakcjami. Z uwagi na fakt, że obrót walutami nie jest już czynnością zarezerwowaną dla przedsiębiorców, intuicyjne i proste rozwiązania są wprost oczekiwanymi. I właśnie te wymagania klientów uwzględniono przy stworzeniu najnowocześniejszego kantoru internetowego.

Jak wskazano na wstępie, tylko z pozoru Rkantor przypomina inne kantory online. Różnicę można dostrzec już na początku, bowiem, w odróżnieniu od innych tego typu usługodawców, tu istnieje możliwość wypłaty kwoty w jednym z oddziałów stacjonarnych Raiffeisen Bank, co jest szczególnie przydatne podczas podróży zagranicznych — tam gotówka często bywa bardziej przydatna niż karta płatnicza. Oprócz bezpłatnej wypłaty w oddziale banku, klienci Rkantormogąskorzystać z innych sposobów wypłaty środków:

  • przelew PLN;
  • przelew walutowy;
  • przelew e-mail na konto osoby będącej użytkownikiem Rkantor;
  • wypłaty w bankomatach do 2000 PLN lub równowartości w innej walucie.

Udogodnienia godne uwagi

Wybierając kantor internetowy, warto poszukać o nim informacji w Internecie. Wpisując w wyszukiwarce internetowej hasło „Rkantor opinie” można znaleźć wiele pozytywnych uwag na temat działania serwisu. Kantor ten postrzegany jest jakonowoczesna platforma spełniającawszystkie wymagania użytkowników. W istocie,Rkantor postawił na intuicyjność, którą widać już przy zakładaniu konta. System prowadzi początkującego użytkownika przez wszystkie kroki, minimalizując konieczność wypełniania wielu wniosków. Żeby korzystać z Rkantor, użytkownik nie musi posiadać konta walutowego – to zdecydowana różnica pomiędzy tym kantorem, a innymi. Klientów cieszy także fakt, że, wykonując przelew do baku współpracującego z kantorem (14 różnych banków), przelewy są bezpłatne. Ponadto, kantor oferuje możliwość zrealizowania szybkich przelewów do ponad 200 banków zagranicznych w stałych cenach, bez względu na wysokość transakcji.

Do sporych udogodnień należy również możliwość kupienia waluty po wskazanym kursie lub „nie gorszym od wskazanego” i określenie terminu ważności takiego zlecenia. Dzięki temu rozwiązaniu,to system czuwa nad naszymi finansami i natychmiast reaguje, gdy mianowany kurs zostanie osiągnięty w wyznaczonej przez nas cenie lub przedziale cen. Istnieje także możliwość dokonania przewalutowania z odroczeniem zapłaty — z tego udogodnienia korzystają przede wszystkim przedsiębiorcy i kredytobiorcy. Uzupełnieniem są bezpłatne alerty SMS, które pozwalają na zachowanie pełnej kontroli nad finansami. Osoby spłacające kredyt mogą skorzystać z niebywałego ułatwienia, jakim jest stałe zlecenie spłaty kredytu walutowego.

Rkantor opinie

Klientami Rkantor są zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby indywidualne. Znaczna większość użytkowników Rkantoru wystawia tej platformie pozytywne opinie. Trudno znaleźć sceptyków, którzy mieliby jakiekolwiek wątpliwości co do niezawodności czy jakości usług tego kantoru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com