Profesjonalna wymiana okien

Wymiana stolarki okiennej, jak i wprawianie jej w nowo powstającym budynku, nie jest łatwym zadaniem, jeśli brak jest wiedzy i doświadczenia, z tego zakresu a przede wszystkim odpowiedniego wyposażenia.

Planując budowę domu, warto przemyśleć każdą kwestię a zwłaszcza, jakie okna spełnią oczekiwania. Na uwagę zasługują również parapety, bo chcąc stworzyć prawidłową izolację termiczną, warto uwzględnić w planach wykonanie ciepłych parapetów, które w znacznym stopniu eliminują powstawanie termicznych mostków. Oczywiście takie parapety sprawdzą się nie tylko w nowych budynkach, lecz również można je zastosować, jeśli wymienia się okna na nowe.

Co jest potrzebne do prawidłowego montażu okien?

Prócz samych okien i dobranych parapetów, by dobrze zamontować okno, należy najpierw odpowiednio przygotować otwór okienny. Poziomice i niwelatory powinny więc znaleźć się bezwarunkowo na wyposażeniu, przydatne okażą się też metry. Warto dodać, iż decydując się na ciepły parapet montaż stolarki będzie znacznie łatwiejszy i szybszy.

Niezbędne będą także:

  • różnego rodzaju profile przyokienne,
  • nawiewniki higrosterowane lub ciśnieniowe,
  • pianki montażowe, kleje,
  • narzędzia ręczne,
  • kotwy i wkręty do prawidłowego montażu,
  • listwy pcv,
  • taśmy rozprężne i uniwersalne,
  • oraz wiele innych dodatków.

Wszystkie akcesoria, warto dopasować do posiadanego typu okna, zwłaszcza parapety ciepłe.

Powstałe w czasie użytkowania niewielkie uszkodzenia stolarki okiennej nie oznaczają, iż trzeba wymieniać całe okno, zaopatrzenie się w walizkę serwisową, w której można znaleźć pisaki do retuszu, twarde wypełniacze, szpachelki do wosków, lakiery zabezpieczające itp. będzie dobrym rozwiązaniem.. Nie chcąc tracić czasu cały potrzebny asortyment można zakupić w sklep.grupamagnum.eu, gdzie również każdy może liczyć na fachową pomoc i poradę. Uszczelki i zaślepki, także powinny znaleźć się na wyposażeniu montażysty.

Prawidłowy dobór listw PCV

Wybierając listwy ozdobne PCV, należy zwrócić uwagę na ich szerokość i kolor. Standardowym kolorem i najczęściej wybieranym jest biel, jednak nie do każdego okno będzie pasowała, dlatego godne uwagi są również listwy okleinowe w różnych kolorach.

Zewnętrzne taśmy paroprzepuszczalne odgrywają również istotną rolę w prawidłowym montażu okna, gdyż zapewniają dyfuzję pary. Taśma jest idealnym uszczelniaczem przestrzeni pomiędzy oknem a murem, odpornym na czynniki atmosferyczne. Potrzebny będzie dodatkowo montażowy klej, gdyż tego rodzaju uszczelniacze montowane są właśnie za jego pomocą.

Paroszczelne taśmy wewnętrzne okażą się niezastąpione przy wypełnianiu szczelin po wewnętrznej stronie okna. Wykonane są z folii, która nie przepuszcza wilgoci. W zależności od wybranej taśmy ,może zawierać dodatkowo butyl. Montaż takiej taśmy jest szybki i prosty, gdyż posiada ona warstwę samoprzylepną

Szkolenia z zakresu prawidłowego montażu stolarki okiennej

Brak wiedzy nie jest obecnie problemem, gdyż chcąc samodzielnie wymienić okna i stworzyć prawidłowa izolację cieplną, można zapisać się na specjalne szkolenie z tego zakresu. Każdy zainteresowany może wziąć w nim udział.

One Comment on “Profesjonalna wymiana okien”

  1. Stolarka PCV doskonale sprawdza się w nowych budynkach i przy wymianie okien w bokach z wielkiej płyty. Troszkę gorzej sytuacja wygląda w starych kamienicach objętych ochroną konserwatorską. Tam często trzeba stosować okna ozdobne wpasowane w epokę z której pochodzi dany budynek. Taka wymiana wymaga nieco więcej zachodu i umiejętności pracowników zajmujących się wymianą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com