Jak znaleźć dobry blog finansowy w internetowym gąszczu informacji?

Współczesność oparta na niezależności i mobilności wprowadziła blogi jako podstawową formę dzielenia się informacjami. To miejsce w sieci, które ma nie tylko edukować, ale również daje możliwość wyrażenia własnej opinii publicznie.

Blog może pisać każdy, dzienników elektronicznych jest więc coraz więcej i coraz częściej są niezadowalającej jakości. Ważne by mieć to na uwadze, szczególnie gdy interesuje nas tak zawiły temat jak finanse. Jak stwierdzić czy blog finansowy, który czytasz jest dobry?

Jakie są zasady dobrego bloga?

Blog zrzesza społeczność zainteresowaną konkretna tematyką. Daje możliwość wypowiadania własnego zdania publicznie na opisany temat. Żeby te funkcje zostały spełnione blog musi być łatwy w obsłudze. Czytelność szablonu warunkuje to, czy znajdziemy na nim te treści, które nas interesują. Zatem dobry blog finansowy to taki, na którym bez problemu odnajdujemy artykuły, które poukładane i archiwizowane są chronologicznie.

Przemyślane nazewnictwo kategorii oraz logiczne rozmieszczenie grafiki decydują, czy blog jest spójny i przystępny. Prościej mówiąc, czy znajdujemy na nim to, czego szukamy.  Gdy jest zintegrowany z mediami społecznościowymi, daje możliwość dzielenia się jego treściami z innymi. Opcje logowania i komentowania powinny być proste, by każdy mógł dołączyć do społeczności.

Czym są wartościowe treści? Na przykładzie bloga Good Point

O tym, czy treści są dobre, decyduje ich wartość merytoryczna. Blog finansowy powinien zawierać teksty, odnoszące się do istotnych i aktualnych wydarzeń ze świata biznesu. Dobrym przykładem jest blog finansowy Good Point, który nie dawno opublikował artykuł:  „Co czeka branżę IT dla biznesu w 2018 roku?”. Widząc taki tytuł już wiemy, że wpisy są aktualne, a redaktor śledzi trendy na bieżąco. Dalej znajdujemy takie tytuły jak: „Learning organization – tworzenie firmy stawiającej na rozwój” i „Czego najbardziej boją się pracownicy?” czyli zagadnienia związane z zarządzaniem, finansami, HRM i branżą IT. Jakie jeszcze zagadnienia podejmuje blog Good Point, zobaczysz na stronie https://goodpoint.blog/ . Jest wiarygodnym źródłem wiedzy również dla przedsiębiorców i menadżerów, ponieważ redagują go specjaliści i praktycy.

Chcąc być na bieżąco z trendami i wiarygodnymi newsami ze świata biznesu, sprawdź, kto redaguje blog finansowy, który czytasz. Pamiętaj, że w sieci, może pisać każdy, lecz nie każdy powinien.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com