Prawo pracy dla cudzoziemców – gdzie szukać porady?

Jeśli prowadzisz firmę, w której zatrudnia się cudzoziemców, współpraca z doradcą prawnym zdecydowanie może być Ci potrzebna. Gdzie znaleźć kompetentego specjalistę, którego poradom bez obaw możesz zaufać?

Prawo pracy dla cudzodziemców – jakie przepisy ich obejmują?

Wiele firm, zwłaszcza międzynarodowe korporacje, decyduje się na zatrudnienie cudzoziemców. Normą stają się międzynarodowe teamy, w których głównym językiem komunikacji jest angielski. Trzeba jednak wiedzieć, że zatrudnienie takiej osoby wymaga spełnienia szeregu warunków – w większości z jej strony. Obcokrajowcy objęci są innymi przepisami niż osoby pochodzące z Polski. W zależności od tego, czy pochodzą z krajów Unii Europejskiej, czy też spoza niej – mogą obejmować ich inne normy.

Prawo pracy dla cudzoziemców – czego się od nich wymaga?

Prawo pracy (więcej o nim na https://www.tgc.eu/prawo-pracy) obejmuje cudzoziemców w takim samym stopniu jak pracowników z obywatelstwem polskim. Wymaga się jednak od nich również przejścia przez procedury związane z legalizacją pobytu. Najczęściej muszą uzyskać szereg dokumentów, zanim będą uprawnieni do podjęcia pracy w Polsce. Oczywiście, w przypadku obywateli UE, proces ten zdecydowanie się skraca, ale nadal wymaga spełnienia kilku kluczowych formalności.

Prawo pracy dla cudzoziemców – z kim współpracować?

Jeśli zależy Ci na zatrudnieniu obcokrajowców, zasięgnięcie wsparcia prawnego może okazać się najlepszym wyjściem, aby uniknąć ewentualnych nieprzyjemności. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co wchodzi w zakres obsługi prawnej z tego spektrum, sprawdź https://www.tgc.eu/obsluga-cudzoziemcow. Dobry prawnik, zaznajomiony z obowiązującymi przepisami, pomoże Ci przeprowadzić proces zatrudnienia osoby spoza Polski. Ponadto, wesprze Cię w pomyślnym przeprowadzeniu procedury związanej z umożliwieniem rodzinie pracownika pobytu w kraju.

Jeśli szukasz wiarygodnej kancelarii, która zagwarantuje Ci kompleksową obsługę prawną, sprawdź https://www.tgc.eu/. Znajdziesz tam zespół wyspecjalizowanych w prawie pracy prawników, którzy są w stanie udzielić Ci natychmiastowej porady i wsparcia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com