Druk wielkoformatowy – charakterystyka

W strategiach marketingowych dla firm wykorzystywane są wirtualne oraz standardowe narzędzia. Druk wielkoformatowy może okazać się przydatną formą wizytówki brandu na eventach. Warto wiedzieć, jaka jest jego charakterystyka.

Definicja

Druk wielkoformatowy zaliczany jest do nowoczesnych technologii wykorzystywanych w produkcji form drukowanych na materiale banerowym, folii lub standardowym papierze. Technikę stosuje się przy tworzeniu billboardów, roll-upów, tablic, szyldów, czy też plakatów. Za druk wielkoformatowy uznawany jest format, który nie jest obsługiwany przez popularne drukarki. Jego rozmiar rozpoczyna się od 50 centymetrów szerokości. Do obsługi formatu potrzebne jest specjalistyczne urządzenie. Wielkość druku może dochodzić do kilku metrów szerokości. W tworzeniu graficznych lub tekstowych form wykorzystuje się technologię UV, solwentową, ekosolwentową, barwnikową, termosublimacyjną oraz lateksową. Atramenty solwentowe tworzone są na bazie organicznych rozpuszczalników. Wykorzystuje się je do wszystkich płaszczyzn, zawierających PCV. Druk cyfrowy umożliwia  zmianę poszczególnych elementów graficznych i tekstowych w przypadku odbitek. W technologii UV wykorzystywane są natomiast ciekłe polimery.

Zastosowanie

Format wykorzystywany jest w kampaniach promocyjnych firm. Billboardy widoczne z daleka są świetną formą przyciągnięcia uwagi potencjalnego klienta. Druk stosuje się w zagospodarowaniu dużych powierzchni, widocznych z dużej odległości. Wielki format wykorzystywany jest także w kampaniach społecznych oraz politycznych. Za jego pomocą można ponadto stworzyć mobilną wizytówkę firmy. Do oklejania samochodów wykorzystuje się druk solwentowy na foliach polimerowych lub wylewanych. Formy są zazwyczaj zabezpieczane matowym i błyszczącym laminatem z filtrem UV.

 

Druk wielkoformatowy często wykorzystywany jest w działaniach marketingowych, ze względu na swoje różnorodne zastosowanie. Warto zatem wejść na stronę https://chroma.pl/pl, by stworzyć profesjonalną wizytówkę swojej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com