Porównywarka cen Okazje.info – sukces po łódzku!

W listopadzie 2007 roku dwóch studentów z Łodzi postanowiło spróbować swoich sił na rynku e-commerce, tak powstał start – up Okazje.Info. Przez 10 lat okazje.info rozwinęło się z małego przedsiębiorstwa do jednej z najpopularniejszych a co za tym idzie największych porównywarek cen w Polsce. Codziennie z jej możliwości korzystają tysiące internautów, szukających najlepszych ofert dostępnych w sieci. Co stoi za za sukcesem Okazje.Info?

Konsekwencja w dążeniu do określonego celu

Okazje.Info pojawiły się na rynku w bardzo trudnym momencie. Od samego początku konkurencja była bardzo silna. Nie zniechęciło to twórców nowego serwisu. Pierwotna koncepcja zakładała, że Okazje.Info mają być pasażem handlowym – w ciągu pierwszych trzech lat swojej działalności serwis znalazł się w pierwszej trójce największych porównywarek cen w Polsce.

Na samym początku w skład zespołu wchodziły tylko cztery osoby a biuro mieściło się w małym pomieszczeniu, podnajmowanym od innej firmy. W dniu dzisiejszym wygląda to zupełnie inaczej: biuro, w którym codziennie pracuje zespół składający się z blisko 50 osób, mieści się w zabytkowej kamienicy w ścisłym centrum Łodzi. Łódzka porównywarka jest najlepszym dowodem na to, że konsekwencja w dążeniu do celu jest kluczem do sukcesu.

Konkretny plan działania

Już w pierwszych miesiącach działania Okazje.info zdobyły swoich pierwszych 350 klientów. Dzięki prezentowaniu ofert tych klientów serwis przyciągnął pierwszy milion unikalnych użytkowników, a był to dopiero początek! Ilość klientów i unikalnych użytkowników cały czas rosła. Systematycznie pojawiały się kolejne funkcjonalności, służące zarówno sprzedawcom jak i kupującym.

Korzyści dla sklepów i korzyści dla kupujących!

Rok później, w 2008, porównywarka wdrożyła nową funkcjonalność – licytację stawek CPC. Jest to proste, intuicyjne narzędzie, za pomocą którego można zarządzać ofertą sklepu za pośrednictwem panelu sprzedawcy. Dzięki zalicytowanej stawce CPC oferty sklepów pojawiają się na lepszych pozycjach na stronach produktu i wynikach wyszukiwania.

Dzięki temu już w 2009 roku portfel klientów okazji wynosił już 1000 sklepów a ilość unikalnych użytkowników przekroczyła dwa miliony. Kolejnym przełomowym narzędziem oferowanym przez Łódzki start up było prezentowanie gazetek oraz katalogów promocyjnych.

gazetki-promocyjne-i-reklamowe-marketow-hipermarketow-i-sklepow-internetowych

Funkcjonalność ta w tamtym czasie cieszyła się bardzo dużą popularnością, z jej pomocą udało się zdobyć przychylnością rzeszy nowych klientów. Funkcjonalność ta jest dostępna do dziś! Użytkownicy mają dostęp do katalogów i gazetek bezpośrednio na serwisie oraz za pośrednictwem mailowej subskrypcji. Tę i inne opcje pomagające w zakupach znajdziecie na Okazje.info: http://www.okazje.info.pl/

Rankingi produktów

Przełom nastąpił w roku 2010. Okazje.info zajęły trzecie miejsce w rankingu porównywarek cen przeprowadzonym przez Megapanel PBI/Gemius. W tym roku wdrożona została nowa funkcjonalności – rankingi produktów za pomocą których użytkownicy mają wgląd do najpopularniejszych ofert z poprzedniego miesiąca. Rankingi prezentują 50 najczęściej wyświetlanych produktów w każdej kategorii. Odpowiedni algorytm przelicza procentowy udział każdego produktu w wyświetleniach danej kategorii.

ranking-lodowek-porownywarka-cen-okazje-info

Wiarygodne Opinie

Większość klientów sklepów internetowych dogłębnie zapoznaje się opiniami na temat e-sklepu, w którym chcą dokonać zakupu. W 2012 roku porównywarka Okazje.Info postanowiła wprowadzić swój autorski program do zbierania opinii – Wiarygodne Opinie. Jest to program skierowany do sprzedawców, którzy rozumieją zasadę: dobrze poinformowany klient = zadowolony klient.

denley-pl-opinie-o-sklepie-marzec-2018

Wiarygodne opinie dają możliwość zarządzania opiniami, centrum komunikacji daje nam 48 godzin na wyjaśnienie negatywnej opinii z klientem. Bardzo ważne jest to, że są to opinie potwierdzone zakupem, dzięki czemu są dużo bardziej wartościowe. Sprzedawcy, którzy zdecydowali się zweryfikować program Wiarygodne Opinie mogą wyróżnić swoje oferty za pomocą specjalnego oznaczenia na stronie porównywarki. Najważniejszym elementem tego programu jest certyfikat “Polecany przez klientów”. Oznaczenie to jest przyznawane sklepom, które mają najwyższe noty od klientów a co za tym idzie usługi tych sprzedających stoją na najwyższym poziomie. Certyfikat polecany przez klientów prezentowany jest na listingach ofert.

Na dzień dzisiejszy Okazje.Info prezentują blisko 14 milionów produktów i współpracują z blisko trzema tysiącami sklepów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com