Poręczenia finansowe dla firm – gdzie można je zdobyć?

Prowadzenie biznesu tylko z pozoru wydaje się łatwym zadaniem i sposobem na zarabianie dużych pieniędzy. W rzeczywistości jest to ciężka praca już od samego początku. Nowi biznesmeni potrzebują przede wszystkim odpowiedniego finansowania. Nie zawsze jednak mają odpowiedni zapas oszczędności i muszą posiłkować się albo kredytami bankowymi, albo szukaniem inwestorów, którzy będą zainteresowani finansowaniem ich firmy.

Znalezienie poręczenia finansowego dla firmy nie jest w rzeczywistości takie proste, jak się wydaje. Właściciel firmy musi bowiem mieć nie tylko pomysł na biznes i nadzieję na zarobienie dużych pieniędzy. Już na samym początku powinien stworzyć profesjonalny biznesplan, w którym znajdą się wszystkie aspekty przyszłej działalności. Muszą się w nim znaleźć kwestie związane z rynkiem zbytu, potencjalnymi dostawcami i klientami, a także konkurencją, działaniami reklamowymi i oczywiście finansowymi. Prognozując przyszłe zyski należy zachować daleko idącą ostrożność, gdyż bardzo często te zyski są mocno przeszacowane i niemożliwe do uzyskania w rzeczywistości. Biznesplan musi być jak najbardziej realny, aby przyszły inwestor mógł ocenić fakty, a nie jedynie marzeniowe prognozy właściciela firmy.

Gdzie szukać dobrych inwestorów?

Na rynku większego i mniejszego biznesu działa wiele firm i organizacji, które zajmują się inwestowaniem w rozwijający się biznes. Każda z nich ma jednak spore wymagania odnośnie firmy, na której działalność wyłoży swoje środki. Inwestor sprawdza firmę bardzo wnikliwie. Musi mieć bowiem pewność, że wykłada środki na biznes, który faktycznie rokuje i może przynieść dobre zyski w przyszłości. Z pewnością nikt nie zainwestuje w biznes, który jest niesprawdzony, a jego pomysłodawca nie zadał sobie nawet trudu, aby stworzyć chociażby ramowy biznesplan. Im bardziej solidnie podejdziemy do naszej przyszłej działalności, tym większe mamy szanse na znalezienie inwestora, który wyłoży swój kapitał na otwarcie lub rozwój naszej firmy.

A może warto skorzystać z usług profesjonalistów?

Osoby, które marzą o własnym biznesie, często są mocno zagubione w gąszczu przepisów, formalności oraz problemów finansowych. Mają świetny pomysł na biznes, ale nie wiedzą, jak go urzeczywistnić, gdzie szukać inwestorów i profesjonalnego wsparcia. Wtedy dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług niezależnych doradców biznesowych, którzy obiektywnie patrzą na przyszłą firmę, są w stanie ocenić jej mocne i słabe strony, a także doradzić, jakie działania warto byłoby przeprowadzić w pierwszej kolejności. Pozyskiwanie inwestora nie zawsze jest proste i szybkie, zwłaszcza jeśli ktoś zupełnie nie zna się na tej branży. Doradcy biznesowi mają natomiast sporo wiedzy na temat tego, do kogo zwrócić się z prośbą o dofinansowanie działalności. Mogą szybko znaleźć dobrych inwestorów, którzy wyłożą kapitał na rozkręcenie firmy, a jednocześnie zadbają o wszelkie formalności, właściwie skonstruowane umowy i wiele innych dokumentów, które będą potrzebne przy rozpoczęciu współpracy z inwestorami. Dobry doradca biznesowy jest w dzisiejszych czasach na wagę złota, nie warto więc oszczędzać na tego rodzaju usługach i próbować załatwiać wszystko na własną rękę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com