Jak założyć własną lodziarnię?

Otwarcie własnej lodziarni to nie lada wyzwanie. Jednak, jak pokazują najnowsze sondaże, Polacy coraz częściej i coraz chętniej sięgają po chłodne przekąski. Mimo to, zanim dojdzie do wielkiego otwarcia, należy uwzględnić parę kwestii.

Lokalizacja

Jak w każdym biznesie, również w przypadku gastronomii, sprzedaż jest zależna od kilku czynników. Jeśli chodzi o same lody, będzie to przede wszystkim lokalizacja. Samo miejsce, w którym zdecydujesz się otworzyć biznes, odgrywa niemal kluczową rolę dla przyszłej sprzedaży. Przede wszystkim musisz zacząć od scharakteryzowania miasta. Jeśli jest to miejscowość turystyczna, lodziarnia powinna mieścić się w pobliżu popularnych atrakcji lub, w przypadku morza czy jeziora, w niedalekim sąsiedztwie większych akwenów. Natomiast jeśli miejscowość nie posiada żadnych turystycznych punktów strategicznych, warto postawić na bliskość ruchliwych ulic bądź galerii handlowych.

Charakterystyka działalności

Poza samą lokalizacją należy także określić charakter działalności. Sprzedaż będzie wyglądać nieco inaczej w przypadku popularnych budek czy foodtrucków, a inaczej jeśli zdecydujesz się na cały lokal. W przypadku wolnostojącego budynku warto dość dokładnie zaopatrzyć sklep. Najlepiej zdecydować się na kilka podstawowych maszyn do lodów, które z upływem czasu będziemy rozbudowywać o kolejne.

Dla początkujących biznesmanów szczególnie polecamy firmę Liron Polska – automaty do lodów tej marki z pewnością nie zawiodą. Szeroki wybór produktów sprawia, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Poza tym, wspomniana firma prowadzi również serwis maszyn do lodów dlatego wraz z zakupem zyskujesz stosowną gwarancję.

Regulacje prawne

Niezależnie od wielkości naszej lodziarni, musisz również pamiętać, że jak każdy lokal gastronomiczny, musi spełniać wymogi sanepidu. Właśnie dlatego pamiętaj, że wszyscy pracownicy zobowiązani są do posiadania książeczek. Sam lokal również musi spełniać konkretne wymagania. Ściany, podłoga oraz blaty muszą być łatwe w czyszczeniu, a cały budynek zobowiązany jest do posiadana wentylacji oraz sprawnych toalet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com