Oryginalne perfumy reklamowane w tradycyjny sposób, czyli jak?

Stworzyłeś idealną kombinację zapachów dla nowego zapachu, który chcesz sprzedać konsumentom. Przygotowując się do wprowadzenia perfum lub wody kolońskiej na rynek, ważne jest wdrożenie odpowiednich strategii marketingowych w celu przyciągnięcia ludzi do Twojego produktu. Zapach, który wybierzesz, jest bezpośrednim odzwierciedleniem stylu i preferencji danej osoby. Rzetelny plan marketingowy może skutecznie przekonać konsumentów, że Twój produkt jest właśnie dla nich.

Bądź oryginalny – ale tradycyjny!

Istnieją pewne zapachy, które oznaczają ciepło i komfort, takie jak wanilia lub drzewo sandałowe. Inne zapachy, takie jak grejpfrut lub szałwia muszkatołowa, budzą zmysły i sprawiają, że człowiek czuje się energiczny. Podkreśl nuty w swoim zapachu, które promują pozytywne uczucia u ludzi, i połącz je z oryginalnymi kombinacjami zapachowymi, które zainteresują konsumentów twoim produktem. Na przykład dodaj olej z czarnego pieprzu do wody kolońskiej dla mężczyzn, aby nadać mu bogatszy, bardziej ziemisty zapach. Składnik jest egzotyczny i może przyciągać klientów, nawet jeśli do zapachu wprowadzono również bardziej tradycyjne nuty, takie jak piżmo.

Przeprowadź ankiety

Przeprowadź ankietę online lub w sklepie, aby ustalić, które nuty zapachowe klienci najbardziej lubią. Możesz również skorzystać z ankiety, aby dowiedzieć się, gdzie konsumenci najczęściej noszą twoje perfumy lub czy dana perfumetka wywołuje miłe wspomnienia dla klientów. To skłania konsumenta do myślenia o twoim zapachu w bardziej szczegółowy, analityczny sposób i może podświadomie dać klientom wrażenie, że potrzebują twojego produktu. Kiedy sprzedajesz nowy zapach, możesz to zrobić pod kątem słuchania potrzeb klientów i dostarczania perfum, które pokazują ich preferencje zapachowe.

Rozdaj darmowe próbki

Każdy lubi otrzymywać bezpłatne prezenty, więc dostarczaj bezpłatną próbkę swojego najnowszego zapachu za każdym razem, gdy klient dokona zakupu. Lub zorganizuj konkurs online i daj darmową butelkę wody kolońskiej lub perfum pierwszym klientom, którzy poprawnie odpowiedzą na pytania dotyczące Twojej firmy. Jeśli klientowi spodoba się próbka, jest znacznie bardziej prawdopodobne, że kupi on twój zapach następnym razem, gdy będzie kupować perfumy.

Korzystaj z mediów społecznościowych i influencerów

Słowo o nowym, ciekawym zapachu szybko się rozchodzi, zwłaszcza gdy ludzie rozpowszechniają go w mediach społecznościowych. Aby zachęcić ludzi do rozmowy i udostępniania, promuj swoje najnowsze perfumy w odpowiednich serwisach społecznościowych, takich jak Instagram i Snapchat, aby:

  • pochwalić się nowymi opakowaniami

  • zwiększyć świadomość marki

Możesz także znaleźć blogerów kochających perfumy, którzy chętnie wypróbują Twój produkt, a następnie, jeśli im się spodoba, niech blogują o nim i udostępniają zdjęcia oraz link do Twojej witryny społecznościom. Program polecający, to kolejne narzędzie do korzystania z pomocy zewnętrznej w celu budowania marki. Lub rozważ zatrudnienie uznanej firmy zajmującej się marketingiem, aby reklamowała Twój produkt we wszystkich właściwych kanałach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com