Opakowania tekturowe – co powinieneś o nich wiedzieć?

Prowadzenie działalności produkcyjnej lub wysyłkowej wymaga dokładnego przygotowania i dbałości o wszystkie elementy. Nie wystarczy dobry produkt, który cenią klienci. Konieczne jest również jego odpowiednie zapakowanie i zabezpieczenie na czas transportu. Powinni o tym pamiętać przede wszystkim właściciele sklepów internetowych, którzy większość swojego asortymentu wysyłają do klientów.

Pudełka kartonowe mają zabezpieczać znajdujące się wewnątrz produkty, aby nie uległy one zniszczeniu czy uszkodzeniu w czasie transportu. Co więcej, opakowania tekturowe mogą być również bardzo dobrym nośnikiem reklamowym. Wystarczy, że będą miały nadrukowane elementy identyfikacji wizualnej producenta, logo, hasło reklamowe czy inne treści kojarzące się z konkretną marką. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie pudełka wysyłkowe będą spełniały wszystkie nasze oczekiwania. Już na starcie działalności warto więc znaleźć dostawcę opakowań, który zapewni ciągłość naszej działalności wysyłkowej.

Solidne, wytrzymałe i trwałe

Pudełka kartonowe, które mają być przeznaczone do wysyłki produktów, muszą być przede wszystkim bardzo solidne, trwałe oraz odpowiedniej jakości. Warto stawiać na opakowania z certyfikatem FSC, dzięki którym można mieć pewność, że mamy do czynienia z produktami wysokiej jakości. Pamiętajmy, że siłą działalności każdej firmy wysyłkowej są nie tylko dobre produkty, ale również wysoki poziom obsługi klienta oraz sprawna wysyłka. Towary muszą docierać do klientów nie tylko szybko, ale również w niezmienionym stanie. Nie zapominajmy również, jak wygląda sortowanie paczek na sortowniach firm kurierskich czy poczty. Są one narażone na uszkodzenia, uderzenia i wiele innych niszczących czynników. Paczki muszą więc być zapakowane w takie pudełka, które nie uszkodzą się w czasie transportu, nawet w trudnych warunkach. Warto więc stawiać na specjalne kartony służące do wysyłki, a nie przypadkowe opakowania kartonowe, które pierwotnie służyły do czegoś innego.

Dopasuj opakowanie do zawartości

Dużym i częstym błędem firm sprzedających swoje towary wysyłkowo jest pakowanie produktów w niedopasowane opakowania kartonowe. Bardzo często karton jest dużo za duży w porównaniu do zawartości. Wtedy produkt znajdujący się w kartonie nie jest odpowiednio zabezpieczony – może przemieszczać się wewnątrz pudełka, a to zwiększa ryzyko wszelkich uszkodzeń. Dobry producent opakowań tekturowych zapewnia opakowania kartonowe w różnych rozmiarach. Można wśród nich znaleźć zarówno najpopularniejsze wymiary, jak i pudełka w bardziej nietypowych wymiarach i kształtach, które są używane nieco rzadziej. Warto więc zamawiać opakowania tekturowe w dobrych i sprawdzonych firmach. Dobrze jest mieć zapas przeróżnych pudełek, dzięki temu zdecydowanie łatwiej będzie nam prowadzić działalność. Nie będziemy bowiem tracić czasu przed wysyłką na poszukiwanie właściwego opakowania. Duży wybór wszelkich tekturowych pudełek będziemy bowiem mieć zawsze pod ręką. I co najważniejsze – będziemy mogli mieć pewność, że wysyłane produkty bezpiecznie i bez żadnych uszkodzeń dotrą do odbiorcy.

Polecamy:
Worki polietylenowe z folii LDPE, HDPE, MDPE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com