Dieta na cellulit – przykładowe jadłospisy

Jeżeli borykamy się z problemem cellulitu, wówczas najważniejsza jest przede wszystkim zdrowa dieta. Jeżeli dopiero zaobserwowałaś u siebie zmiany skórne – nic straconego! Przy odpowiednim zaangażowaniu możesz skutecznie pozbyć się problemu. W przypadkach bardziej zaawansowanego stadium zmian skórnym – niezbędne mogą okazać się bardziej radykalne metody. Tutaj jednak skupimy się na zdrowiej diecie na cellulit i przykładowych jadłospisach. Jest ich mnóstwo, dlatego przejdźmy do rzeczy!

Zdrowa dieta na cellulit

Najpierw omówmy podstawowe zasady żywieniowe podczas zmagania się z cellulitem. Podejmując to wyzwanie powinnaś przede wszystkim pić 2 litry dziennie wody. Może to być również w połączeniu z zieloną herbatą, która jest niezwykle skuteczna w tej walce. Poza tym wspomaga odchudzanie co również przyczynia się do niwelowania tego problemu. Jedz pieczywo pełnoziarniste bogate w błonnik – niezbędny do walki z pomarańczową skórką. Nie możesz omijać warzyw i owoców takich jak brokuły, buraki, cebula, ananas czy arbuz. Są one bogatym źródłem witamin, które nasz organizm z pewnością przywita z otwartymi ramionami. W zdrowej diecie unikaj używek i przede wszystkim – systematycznie uprawiaj aktywności fizyczne! Odpowiednio ułożony jadłospis i indywidualnie dobrane ćwiczenia pomogą w redukcji pomarańczowej skórki. Pomoże Ci tutaj doświadczony dietetyk i trener www.zomerska.pl

Jadłospis w diecie na cellulit

Co więc powinno znaleźć się w naszej diecie? Idealnym, wcześniej wspomnianym, warzywem jest brokuł. Jest to bogate źródło kwasu liponowego, który przeciwdziała powstawaniu cellulitu. Poza tym posiada mnóstwo witamin korzystnych dla naszego organizmu. Inną obowiązkową pozycją na naszej liście są oczywiście produkty pełnoziarniste. Są one źródłem błonnika, który wspomaga pracę układu trawiennego, dzięki czemu toksyny są z łatwością usuwane z naszego organizmu. Nie powinnaś omijać bananów. Jest to najbardziej popularne źródło potasu, który świetnie wpływa na pracę układu krwionośnego. Banany są jednak bardzo tuczące, dlatego ogranicz spożywaną ich ilość. Na naszej liście obowiązkowo powinny znaleźć się również kiełki fasoli. Jest to źródło witamin takich jak A, B, C, D, E i K oraz żelaza i kwasu foliowego. Poza tym kiełki fasoli dostarczają skórze odpowiednich wartości odżywczych, korzystnie wpływających na redukcję cellulitu na skórze.

Konkretna dieta

W walce z cellulitem najlepsza okazuje się być dieta Dukana. Jest ona bardzo popularna na odchudzanie, a co za tym idzie sprzyja redukcji cellulitu poprzez redukcję tkanki tłuszczowej właśnie. W tej diecie, najważniejszą rolę odgrywa spożywanie dużej ilości białka oraz picie odpowiedniej ilości wody. Jeżeli zdecydujesz się na tą dietę to bogatym źródłem białka są jajka, które również świetnie wpływają na cellulit. Picie dużej ilości wody powoduje to, że jej nadmiar usuwany jest z tkanek i organizmu, wraz z toksynami. Polecamy również przetestować
Cellactiv.

Borykanie się z cellulitem nie musi być czymś nieprzyjemnym. Chodzi tu przede wszystkim o polubienie swojego nowego trybu życia. Znajdź zdrowe produkty, które będą Ci smakowały i z uśmiechem na twarzy będzie wcielała je w swój jadłospis. Znajdź również takie ćwiczenia fizyczne, które będą dla Ciebie świetnym sposobem spędzenia wolnego czasu. Wówczas wpłynie to korzystnie nie tylko na cellulit, ale również na ogólne samopoczucie i stan zdrowia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com