Meble na wymiar – sposób na funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni

Każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z aranżacją wnętrz wie, jak duże znaczenie ma umiejętne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni – bez względu na to, czy jest to pomieszczenie duże czy też nie. Dlatego też, coraz częściej wybieranym rozwiązaniem jest opcja tworzenia mebli na wymiar, pozwalająca na ich idealne dostosowanie do specyfiki danego wnętrza. Jakie korzyści daje takie rozwiązanie?

Stylowe i praktyczne meble na wymiar

Niewątpliwą zaletą mebli na wymiar jest połączenie funkcjonalności z preferowaną estetyką. Tego typu szafy, komody czy garderoby są tworzone pod indywidualne zamówienie klienta, dzięki czemu nie tylko doskonale wpasowują się w przestrzeń, ale także są w pełni zgodne ze stylem, jakiego dana osoba oczekuje. Szczególnie, że firmy nie tylko posiadają katalog z propozycjami mebli na wymiar, ale realizują również indywidualne projekty klientów.

53-83459
Stylowe meble na wymiar z Komandor.pl – woj. śląskie

W przeciwieństwie do gotowych mebli, które nie zawsze pasują do danego wnętrza, i to zarówno ze względu na rozmiar, jak i estetykę, meble tworzone ma wymiar dają możliwość idealnego dopasowania do dostępnej powierzchni i stylu wnętrza. Pozwalają również na efektywne zagospodarowanie trudnych przestrzeni, takich jak poddasze czy nietypowe wnęki. Ponadto, w zależności od indywidualnych potrzeb klienta jak i przeznaczenia konkretnej szafy, meble na wymiar dają możliwość swobodnego dostosowywania ilości półek, drążków czy szuflad, jakie się w nich znajdą.

systemy-drzwiowe
Szafa pod zabudowę o nieregularnych kształtach na poddaszu

Funkcjonale rozwiązania

Szafy przygotowywane na wymiar wyposaża się w różnego rodzaju praktyczne rozwiązania. Jednym z nich jest systemy drzwi przesuwnych, który pozwala zaoszczędzić wolną przestrzeń. Jest to aspekt szczególnie istotny w przypadku małych wnętrz lub też w sytuacji, gdy w bliskiej odległości szafy planuje się ustawić inne sprzęty lub meble. Inną możliwą opcją są drzwi łamane, które nie tylko pozwalają w łatwy sposób dotrzeć do każdego miejsca w szafie, ale również bardzo ciekawie się prezentują. Warto również zaznaczyć, iż w przypadku szaf na wymiar istnieje możliwość zastosowanie systemu narożnego, który pozwala na zachowanie ciągłości w aranżacji oraz funkcjonalnego wykorzystania trudnej do zagospodarowania, narożnej przestrzeni pomieszczenia.

komandor_biblioteka-jpg-90922 (1)
Szafa na wymiar Komandor

Właściwie zaprojektowana i zamontowana szafa na wymiar pozwala zaoszczędzić dużo wolnej przestrzeni w pomieszczeniu, a także sprzyja utrzymaniu porządku w szafie i znajdywaniu pożądanych elementów ubioru czy też przedmiotów użytkowych. Jest to rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się zarówno w sypialni, garderobie, salonie, pokoju dziecięcym, jak i przedpokoju.

Sprawdź pełną ofertę na: Komandor.pl lub Komandor.pl – woj. śląskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com