5 najlepszych specjalności na studiach magisterskich z zarządzania

Wybór specjalności to nie taka łatwa sprawa. Przede wszystkim powinien być podyktowany Twoimi zainteresowaniami, ale nie ma się co oszukiwać, równie ważne (jak nie jeszcze bardziej) jest zapotrzebowanie na rynku pracy. Wybierasz się na studia magisterskie z zarządzania i nie wiesz jaka specjalność będzie dla Ciebie odpowiednia? A może jesteś bardzo niezadowolony ze specjalności, którą wybrałeś na studiach licencjackich i na kolejnym etapie edukacji chcesz uniknąć tego błędu? W takim razie koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem! Przedstawiamy w nim 5 najlepszych specjalności na studiach magisterskich z zarządzania.

Ekonomia menadżerska

Chcesz lepiej zrozumieć zasady konkurencji i nauczyć się podejmowania właściwych decyzji biznesowych? W takim razie koniecznie wybierz kierunek, na którym oferowana jest specjalność z ekonomii menadżerskiej. W czasie prowadzonych zajęć dowiesz się wszystkiego na temat ubezpieczeń finansowych, budowania wartości przedsiębiorstwa, rynku pracy w Polsce oraz zarządzania projektami. Do tego nauczysz się analizować rynek oraz budować relację z klientami, a po studiach bez problemu będziesz mógł rozpocząć pracę jako menadżer marki lub produktu.

Global Managment

Język angielski masz w małym paluszku? Zatem specjalność Global Managment, która dostępna jest m.in. w http://www.zpsb.pl/studia-ii-stopnia/, to wybór idealny do Ciebie. W trakcie nauki nie tylko rozwiniesz swoje kompetencje kulturowe i menadżerskie, ale też zdobędziesz niezbędne wiadomości z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, komunikacji międzykulturowej czy zarządzania globalnym łańcuchem dostaw. Dzięki doskonałej znajomości języka bez problemu będziesz mógł rozpocząć pracę w międzynarodowych korporacjach, nawet na kierowniczym stanowisku.

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Zarządzanie zasobami ludzkimi to jedna z najpopularniejszych specjalności. Dzięki znajomości tej dziedziny, możesz pracować jako specjalista od kadr i płac, HR biznes partner, analityk pracy czy specjalista ds. rozwoju zawodowego i szkolenia kadr, a pomogą Ci w tym ciekawe i interesujące zajęcia, m.in. z efektywnego doboru pracowników, controllingu personalnego, prowadzenia rozmów rekrutacyjnych oraz trendów w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

Doradztwo finansowe i rachunkowość zarządcza

Interesuje Cię przede wszystkim obrót gotówką? Doradztwo finansowe i rachunkowość zarządcza to wybór idealny dla Ciebie! W trakcie nauki dowiesz się wszystkiego na temat controllingu, inżynierii finansowej, metody analizy giełdowej, ubezpieczeń finansowych czy międzynarodowych standardów rachunkowości. Dzięki tej wiedzy znajdziesz zatrudnienie jako analityk finansowy, księgowy oraz specjalista ds. finansów.

Zarządzanie projektami IT

Zdajesz sobie sprawę z tego, że projekty IT to przyszłość całej branży? W takim razie koniecznie wybierz specjalność z zarządzania projektami IT. Mogąc pochwalić się znajomością metodyki zarządzania projektami, prawnymi aspektami projektów informatycznych czy umiejętnością projektowania systemów informatycznych możesz pracować jako analityk biznesowy, kierownik projektów IT oraz specjalista działów i biur projektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com