Kup właściwy blender i baw się dobrze!

Blender z pewnością nie jest nowym wynalazkiem, ale urządzenie zawsze pozostawało trochę w cieniu. Tak było, dopóki zdrowe koktajle nie stały się nagle światowym trendem! Od tego czasu prawie każdy ma takie urządzenie na kuchennym blacie. Lub przynajmniej rozważa zakup opcji jaką są blendery kielichowe.

Jeśli źle zinterpretujesz: to zdecydowanie świetna decyzja, aby kupić blender. W końcu koktajle są naprawdę zdrowe i smaczne. A wyciskanie soków zwykle nie jest jedyną rzeczą, którą można zrobić za pomocą blendera. Można go również stosować do przygotowania przysmaków takich jak:

  • Zupy zimne (lub nawet gorące)
  • Posiłki dla niemowląt
  • Koktajle mleczne
  • Koktajle
  • Mrożona kawa

Więc kiedy już kupisz właściwy, będziesz się z nim dobrze bawić. Tylko jest jeden problem: zbyt duży wybór. Jest tak wiele blenderów dostępnych we wszystkich kształtach i rozmiarach; o różnych pojemnościach, różnych materiałach i – nie zupełnie nieważne – różnych przedziałach cenowych. To bardzo utrudnia zakup.

Główny powód napisania tego artykułu był prosty: mamy nadzieję, że pomożemy Ci w dokonaniu właściwego wyboru blendera. Ponieważ wszyscy sami przez to przeszliśmy i rozumiemy, że może to być prawdziwe wyzwanie.

Co to jest blender?

Jak zawsze lubimy zaczynać od początku. W tym przypadku ze słowem wyjaśnienia, czym dokładnie jest blender. Również dlatego, że czasami jest mylony z innymi urządzeniami (takimi jak robot kuchenny itp.). Zadanie blendera jest właściwie dość proste: urządzenie służy do mieszania i przecierania wszelkiego rodzaju składników. Dokładnie taki sam jak mikser ręczny… ale znacznie lepszy, szybszy i bardziej praktyczny! W przeciwieństwie do robota kuchennego (za pomocą którego oprócz zacierania można również kroić, trzeć, ugniatać itp.), Blender pełni tylko jedną funkcję. Ale robi to bardzo dobrze.

Kupno blendera – wszystkie pytania, które musisz sobie zadać

Jak wspomniano wcześniej, istnieje ogromna liczba typów blenderów. Teoretycznie każde z tych urządzeń nadaje się do robienia zwykłych koktajli. To staje się bardziej skomplikowane, gdy chcesz mieć pewność, że urządzenie poradzi sobie również z twardszymi i / lub mrożonymi składnikami. Lub taki, który nadaje się również na przykład do kruszenia lodu.

Ważne: zrównoważony rozwój i cena. Nie ignorujmy tego. W końcu chcesz, aby stosunek ceny do jakości był dobry i chcesz móc cieszyć się swoim blenderem jak najdłużej. Dlatego zanim w ogóle dokonasz zakupu, dobrze jest zadać sobie kilka ważnych pytań.

Do czego potrzebujesz blendera?

Jeśli chcesz od czasu do czasu zrobić prosty koktajl owocowy i / lub warzywny… „podstawowy” blender będzie więcej niż wystarczający. Jeśli z drugiej strony chcesz mieć możliwość mieszania twardszych składników (takich jak orzechy i mrożone owoce) tak płynnie, jak to możliwe, blender musi poradzić sobie z kilkoma dodatkowymi czynnikami.

Czy potrzebujesz go do codziennego lub sporadycznego użytku?

To robi dużą różnicę, czy chcesz blendera, który pracuje codziennie, czy takiego, którego chcesz używać tylko sporadycznie. Elementy (takie jak silnik, noże, a właściwie wszystkie inne części) blendera mają oczywiście znacznie więcej do zniesienia, gdy są używane na co dzień. To logiczne, że w takim przypadku musisz poszukać nieco solidniejszego – i często droższego – urządzenia.

Polecamy:
Sklepy z kawą – jaki oferują asortyment?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com