Sklepy z kawą – jaki oferują asortyment?

Na rynku pojawia się coraz więcej profesjonalnych sklepów z kawą, które zapewniają swoim klientom wysokiej jakości kawy od sprawdzonych dostawców. W dużej mierze to właśnie w specjalistycznych sklepach online, można znaleźć kawy, które nie są dostępne w marketach i sklepach osiedlowych. Jeśli interesuje nas kawa speciality, to powinniśmy zainteresować się właśnie profesjonalnymi sklepami z kawą.

Wyśmienite kawy jednorodne speciality i mieszanki

Na półkach sklepowych dostępne są nie tylko kawy jednorodne, ale również różnorodne mieszanki, które z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność. Jednorodne kawy, to oczywiście te jednogatunkowe, pochodzące wyłącznie z tego samego regionu. Mieszanki, to z kolei różnorodne ziarna kawy, które zmieszane są ze sobą w jednym opakowaniu. Producenci mieszają ziarna nie tylko z różnych krajów, ale również różnych gatunków, dzięki czemu można systematycznie odkrywać nowe smaki.

Jaką kawę wybrać?

Mieszanki są dobrym wyborem dla miłośników kaw mlecznych. Jeżeli chodzi o kawy jednorodne, to większość baristów wykorzystuje ich olbrzymi potencjał przy serwowaniu czarnych kaw. Niesamowitą kawę mleczną, można uzyskać również z kaw jednorodnych. Dobry sklep z kawą, może pochwalić się bardzo szeroką ofertą, dlatego też bez problemu można dostosować gęstość, kwasowość i gorycz kawy do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Wypalanie kawy – co trzeba wiedzieć?

Na smak i aromat kawy, największy wpływ ma nie tylko jakość poszczególnych ziarenek, ale również sposób palenia. Każda palarnia kawy korzysta z autorskich technik palenia, dlatego też z tych samych ziarenek, można uzyskać zupełnie różne walory smakowe. Osoby, które preferują smaki owocowe i charakterystyczną kwaskowatość, powinny postawić na jasne palenie. Dzięki średniemu paleniu, można uzyskać naturalne walory smakowe i niepowtarzalny aromat. Warto wspomnieć o tym, że renomowane palarnie korzystają właśnie z tej techniki palenia przy kawie wysokogatunkowej i kawach z segmentu Speciality. Ciemno palona kawa przypadnie z kolei do gustu miłośnikom mocno gorzkiego smaku.

Kraj pochodzenia ma znaczenie

Wybierając kawę w sklepie internetowym warto zwrócić uwagę nie tylko na sposób wypalania kawy, ale również na kraj pochodzenia i region. Wszystkie te informacje zawarte są oczywiście na etykiecie, dlatego też zdecydowanie łatwiej jest wybrać odpowiedni gatunek kawy. Na smak kawy największy wpływ ma środowisko naturalne, jak i również sposób uprawy. Każda palarnia kawy nieco inaczej przetwarza surowce. Ogromną rolę odgrywa położenie geograficzne plantacji, a dokładniej mówiąc jej klimat, skład oraz rodzaj gleby. Nie można zapominać także o opadach deszczu i temperaturze.

Nie tylko kawa

W sklepach z kawą, można znaleźć oczywiście nie tylko różnorodne gatunki kawy, ale również profesjonalne akcesoria, które powinny znaleźć się w asortymencie każdego smakosza. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się kawa alternatywna, dlatego też na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów, dzięki którym można samodzielnie w domu przyrządzić wyśmienitą kawę. W pierwszej kolejności warto oczywiście postawić na profesjonalny młynek do kawy, który wyposażony jest w regulację grubości mielenia ziaren.
W ostatnim czasie, popularną metodą parzenia kawy jest drip – dzięki niemu można przygotować niepowtarzalną kawę. Coraz większą popularność zdobywa również chemex wykonany z wysokiej jakości szkła. Sklep z kawą jest dobrym miejscem również dla tych osób, które poszukują solidnych akcesoriów do podawania kawy: dzbanek z wylewką “gooseneck” i elegancki zestaw filiżanek, może okazać się doskonałym pomysłem na udany prezent dla rodziny i znajomych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com