Kształtowanie wizerunku w Internecie, czyli e-PR

Każdy przedsiębiorca ma świadomość tego, jak ważne jest kształtowanie stosunków firmy z otoczeniem. Tradycyjne działania Public Relations obecnie mogą nie wystarczać do osiągania zamierzonych celów. Należy przede wszystkim wziąć pod uwagę siłę, jaką jest Internet. Z pomocą przychodzi e-PR – gałąź marketingu, zyskująca coraz większe rzesze fanów. E-PR jest niczym innym jak budowaniem relacji z otoczeniem przy użyciu narzędzi dostępnych w Internecie.

Dzięki wykorzystaniu potęgi Internetu w biznesie, rozpoznawalność marki może rozszerzyć się z rynku lokalnego na rynek krajowy, a nawet międzynarodowy. Nie należy jednak mylić e-PR-u z reklamą. Chodzi tutaj przede wszystkim o nawiązanie relacji długofalowych, sprawną komunikację z otoczeniem. Najważniejszym celem działania e-public relations jest rozpoznawanie potrzeb grupy docelowej. Jest to łatwiejsze do wykonania dzięki zastosowaniu nowych technologii.

Narzędzia, jakie wykorzystuje się do e-PR-u, to przede wszystkim social media. Ich wykorzystanie przy tworzeniu relacji firmy może być dwojakie: prowadzenie profili w mediach społecznościowych przez samą firmę i tam nawiązywanie kontaktu z jej odbiorcami, publikowanie informacji, materiałów prasowych, czy konkursów, ale również współpraca z innymi osobami, które prowadzą swoje własne social media, takimi jak influencerzy i blogerzy. E-PR to także tworzenie relacji z mediami lub dziennikarzami przez Internet. Na wizerunek marki tworzony przez Internet pozytywnie wpływają też publikacje na portalach internetowych – kolejne narzędzie wykorzystywane do e-PR-u. W procesie pozycjonowania kluczowe są linki dofollow. Jeśli więc publikacje zawierają te odsyłacze, bardzo dobrze oddziałuje to na SEO.

Dobrym sposobem na budowanie pozytywnego e-PR-u jest skorzystanie z profesjonalnych agencji marketingowych, takich jak Papillon Media. Firma zajmuje się tworzeniem skutecznego i nowoczesnego marketingu dla firm jak i rozwiązań cyfrowych dla firm. Papillon Media daje klientom najwyższą jakość usług za bardzo dobrą cenę. Usługi wykonywane przez Papillon Media pozwalają klientom na zgromadzenie szerokiej publiczności oraz zwiększanie rozpoznawalności marki wśród internautów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com