Łokieć tenisisty – co to jest?

Wiadomości sportowe

Łokieć tenisisty to uraz mięśni przedramienia i ścięgien,

który występuje, gdy ramię jest skręcone lub wyprostowaneawet używaniem myszy komputerowej.

Jakie są najczęstsze przyczyny łokcia tenisisty?

Najczęstsze przyczyny łokcia tenisisty to:

– Powtarzalny ruch – Brak równowagi mięśniowej (np. zbyt intensywne używanie jednej ręki) – Niewłaściwa technika przenoszenia ciężkich przedmiotów – Nadużywanie sportu (np. tenis)

Jakie są sposoby leczenia łokcia tenisisty?

Opcje leczenia łokcia tenisisty obejmują:

– Unikanie czynności powodujących ból i stany zapalne, takich jak chwytanie przedmiotów dominującą ręką i uścisk dłoni z innymi osobami. Staraj się unikać

Ból łokcia występuje zwykle na zewnątrz stawu i może być wywołany czynnościami, takimi jak chwytanie lub używanie rakiety tenisowej.

Ból jest spowodowany zapaleniem https://krakow.bodymove.pl/lokiec-golfisty-leczenie-krakow/ ścięgien, które przyczepiają się do wnętrza stawu. Najczęstszą przyczyną jest nadużycie, chociaż może to być również spowodowane bezpośrednim uderzeniem w ramię lub leżącym u podłoża schorzeniem.

Łokieć tenisisty zwykle nie wymaga operacji i można go leczyć odpoczynkiem, lodem, kompresją i elewacją (RICE). W niektórych przypadkach mogą być wymagane zastrzyki steroidowe w celu zmniejszenia stanu zapalnego.

Łokieć tenisisty to stan, który powoduje ból ścięgien przedramienia i może być spowodowany wielokrotnym używaniem ramienia. Jest również nazywany zapaleniem nadkłykcia bocznego lub nadkłykciem bocznym.

Stan ten może powodować ból https://bodymove.pl/rehabilitacja-reki/lokiec-golfisty-leczenie-warszawa/ na zewnętrznej stronie łokcia, który może się pogorszyć, gdy mocno trzymasz przedmioty, trzymasz rękę w jednej pozycji przez długi czas lub zbyt często używasz ramienia.

Zazwyczaj leczy się go odpoczynkiem, lekami łagodzącymi ból i stany zapalne, ćwiczeniami rozciągającymi lub fizykoterapią.

Polecamy:
Czym jest spedycja?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com