Zarządzanie projektem unijnym/dotacyjnym – poznaj ofertę TRIGONUM

Firma TRIGONUM to zespół doświadczonych ekspertów w zakresie wspierania działalności gospodarczych, a także pozyskiwania dla nich zewnętrznego dofinansowania z projektów unijnych i ich rozliczania. Umiejętne zarządzanie projektem to podstawa, jeżeli chcesz uniknąć konieczności zwracania części otrzymanych środków i dysponowania nimi zgodnie z przeznaczeniem. W tym celu warto postawić na profesjonalistów. Poznaj ofertę TRIGONUM w zakresie zarządzania projektami unijnymi i dotacyjnymi.

Dlaczego jest to tak istotne?

Zarządzanie projektami unijnymi wymaga odpowiedniego przygotowania merytorycznego i doświadczenia. Tylko w ten sposób cały proces można łatwo przeprowadzić zgodnie z wymogami Unii Europejskiej oraz efektywnie wykorzystać otrzymane środki. Jakiekolwiek błędy na tym etapie mogą prowadzić do konieczności zwrotu części lub nawet całości dotacji i poniesienia dodatkowych nakładów finansowych po stronie przedsiębiorcy. W związku z tym zarządzanie projektem dotacyjnym powinno być przeprowadzone przez profesjonalistów. Amatorskie działanie może być bardzo kosztowne. 

Kompleksowa współpraca przy projekcie

Powierzenie zarządzania projektem unijnym przedstawicielom marki TRIGONUM to gwarancja profesjonalnego podejście i należytej staranności działania. Każdorazowo klienci otrzymują dedykowanego doradcę, który będzie prowadził ich przez cały proces. Kontakt z jedną osobą po stronie instytucji wspierającej pozwala na jeszcze lepsze poprowadzenie projektu oraz zaoszczędzenie cennego czasu i nerwów. Firma TRIGONUM oferuje profesjonalne przygotowanie projektu w konkursie dotacyjnym, złożenie go, a także przeprocesowanie ewentualnego otrzymania środków. Wbrew pozorom największe trudności klienci mają z tym, co następuje po otrzymaniu pieniędzy. Wówczas jest czas na przeprowadzenie inwestycji zgodnie z planem projektowym, a także na rozliczenie dotacji zgodnie z zasadami programu. Pomoże w tym wieloletnie doświadczenie i merytoryczna wiedza specjalistów TRIGONUM. 

Co wchodzi w zakres zarządzania projektem unijnym po otrzymaniu dofinansowania?

Zakres współpracy z TRIGONUM przy zarządzaniu projektami unijnymi jest szeroki i obejmuje wszystkie procesy zgodnie z metodykami PM: od zarządzania interesariuszami, przez zamówienia i zasoby ludzkie, aż do jakości i ryzyka. Przede wszystkim jednak polega to na odpowiednim dysponowaniu środkami, które otrzymano w konkursie dotacyjnym. Kierowanie wydatkami i inwestycjami powinno odbywać się zgodnie z planem zawartym w projekcie, a także jego harmonogramem. Jakiekolwiek odstępstwa od tej reguły mogą być bardzo kosztowne. Ponadto doradcy TRIGONUM dbają także o odpowiednie rozliczenie projektu z instytucją dotacyjną, w tym m.in. o: prawidłowe sporządzenie wniosków o płatność, harmonogramów rzeczowo-finansowego i płatności, czy też o bieżące monitorowanie zgodności wydatków z projektem. Zewnętrzna kontrola doradcy będzie dużo skuteczniejsza niż powierzenie tego pracownikowi wewnątrz organizacji. 

Profesjonalny audyt

Wielu przedsiębiorców może mieć poczucie, że projekt idzie swoim tempem i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Niestety często okazuje się to bardzo złudne i w momencie rozliczenie projektu wychodzą ewentualne błędy. Konsekwencje takiego działania mogą być przykre dla przedsiębiorcy, który będzie musiał zwrócić część lub nawet całość otrzymanej dotacji. Aby uniknąć takich sytuacji (w ramach współpracy z TRIGONUM) przeprowadzany jest profesjonalny audyt. Pokazuje on czarno na białym stan projektu oraz ewentualne aspekty, które wymagają pilnej korekty. W ten sposób można optymalnie wykorzystać otrzymane w dotacji środki i zminimalizować ryzyko konieczności ich zwracania. Nad prawidłowym przebiegiem audytu i wyciągnięciem właściwych wniosków czuwa zespół ekspertów TRIGONUM. 

Postaw na prawdziwych profesjonalistów z TRIGONUM

Jeżeli chcesz zwiększyć swoje szanse na otrzymanie środków z dotacji i prawidłowo poprowadzić projekty unijne, to warto skontaktować się z przedstawicielem marki. Wieloletnie doświadczenie jej ekspertów sprawia, że każdy klient może liczyć na profesjonalne i indywidualne podejście, które zwiększa skuteczność działania. Projekt unijny wymaga odpowiedniego przygotowania, które gwarantuje TRIGONUM. Szczegółowy zakres oferty można otrzymać po bezpośrednim kontakcie z doradcą firmy. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com