Koszty kredytu online – czym są uwarunkowane?

Pożyczki typu chwilówki cieszą się ogromnym powodzeniem na rynku tego rodzaju usług. Wiele firm pożyczkowych poszło więc o krok dalej i oferuje klientom pożyczki długoterminowe, które można rozłożyć na kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat. Takie pożyczki są dobrym rozwiązaniem w przypadku osób poszukujących większej gotówki, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą sięgnąć po kredyt bankowy.

Podczas gdy banki nieustannie zaostrzają swoją politykę kredytową i wymagają od klientów wielu dokumentów przy składaniu wniosku, firmy pożyczkowe dosyć łagodnie podchodzą do sprawdzania zdolności kredytowej przyszłych klientów. Najczęściej nie biorą pod uwagę ani historii kredytowej, ani zatrudnienia, ani tym bardziej poziomu dochodów. Większość firm sprawdza jedynie wnioskodawców w Krajowym Rejestrze Dłużników, aby mieć pewność, że mają do czynienia z solidnymi kredytobiorcami. W przypadku szybkich chwilówek pożyczki są udzielane wyłącznie na dowód, nie trzeba dostarczać żadnych dokumentów. Zaletą pożyczek online jest również łatwość i szybkość ich otrzymania. Nie trzeba wychodzić z domu, wszystkie formalności załatwia się online, a dodatkowa gotówka błyskawicznie trafia na konto.

Koszty nie zawsze wyższe niż w bankach

Koszty pożyczek w parabankach, zarówno chwilówek, jak i pożyczek ratalnych, są wyższe niż w bankach. Nic w tym dziwnego – wiąże się to z dużą dostępnością i łatwością otrzymania. Wielu klientów, którym banki odmówiły kredytowania, jest gotowych na wyższe koszty, aby mieć pewność, że pożyczkę otrzymają. Na koszt pożyczki składa się nie tylko oprocentowanie, ale czasem też inne dodatkowe koszty – marża, prowizja, koszt rozpatrzenia wniosku. Warto więc uważnie czytać umowy pożyczkowe, aby jeszcze przed ich zaakceptowaniem wiedzieć w stu procentach, jaki będzie ostateczny koszt pożyczki. W niektórych firmach pożyczkowych możemy jednak znaleźć całkiem interesujące promocje dla nowych klientów. Pierwsza pożyczka za darmo to coś, czego w ofercie nie ma żaden bank. Skierowana jest do nowych klientów firmy, a polega na ty, że oddaje się dokładnie tyle, ile się pożyczyło. I ani grosza więcej. To dobra opcja dla osób, które chcą pożyczać jak najtaniej.

Stawiaj na dobre firmy pożyczkowe

Osoby, które nagle potrzebują dodatkowej gotówki, często skupiają się na tym, aby pieniądze jak najszybciej trafiły na ich konto. Warto jednak zachować zdrowy rozsądek i mieć świadomość, że pośpiech jest złym doradca. Zanim złożymy wniosek czy zaakceptujemy umowę pożyczkową, dobrze jest przejrzeć ofertę kilku różnych firm i porównać, jakie będą koszty pożyczki dla tej samej kwoty, na przykład 1000 złotych. Co więcej, warto korzystać wyłącznie ze sprawdzonych firm, takich jak Loando bądź inne znane parabanki, które od dawna są obecne na polskim rynku. Duże, renomowane firmy pożyczkowe mają świetnie przygotowaną politykę finansową, działają na jasnych zasadach, są też pozytywnie nastawione do klientów. Jeśli znajdziemy mało znaną firmę oferującą doskonałe warunki, lepiej jest unikać takiej oferty. Z pewnością ma gdzieś haczyk, z powodu którego pożyczka wcale nie będzie tak atrakcyjna, jak to się na początku wydaje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com