Korzyści płynące z kursów zawodowych

O dobrze wykwalifikowanego pracownika ciężko na rynku pracy. Wielu ludzi wychodzi z założenia, że posiadanie dyplomu ukończenia wyższej uczelni jest wystarczające, by uzyskać dobrze płatną i ciekawą pracę. Nic bardziej mylnego. Atrakcyjny pracownik cały czas powinien się kształcić i brać udział w szkoleniach podwyższających jego kompetencje.

Języki obce

Bardzo ciężko znaleźć ofertę pracy, która w wymaganiach nie posiada znajomości żadnego języka obcego. Z reguły jest to opanowanie języka angielskiego, ale coraz częściej pojawia się również niemiecki, rosyjski czy te jeszcze mniej popularne. Nic dziwnego. Obecność w Unii Europejskiej sprawiła, że wiele zagranicznych firm założyło w Polsce swoje oddziały, a znajomość języka macierzystego przedsiębiorstwa jest wymagana. W większości przypadków najbardziej cenione są praktyczne umiejętności, które pozwalają na swobodną komunikację. Takie kompetencje najlepiej jest zdobyć uczestnicząc w jednym z wielu oferowanych kursów językowych. Szkół jest naprawdę dużo. Nawet jeśli firma nie wymaga od pracowników znajomości żadnego języka, to warto mimo wszystko uczyć się nowych i doskonalić te, które już się opanowało. Jest to bardzo dobrze odbierane, a dla pracodawcy jest to sygnał, że kandydat pragnie się rozwijać i poszerzać swoje kompetencje.

Kursy komputerowe

W dzisiejszych czasach osobom, które nie posiadają żadnych umiejętności związanych z obsługą komputera, jest bardzo ciężko na rynku pracy. Ciągła komputeryzacja praktycznie każdej dziedziny życia spowodowała, że maszyna stała się przedłużeniem ręki wielu pracowników. Brak jakichkolwiek umiejętności w tym zagadnieniu, często dyskwalifikuje kandydata już na starcie. Warto zainteresować się kursem komputerowym, który zapewnia poszerzenie wiedzy o podstawowych pakietach biurowych, takich jak MS Office. Absolwenci Akademii Sztuk Pięknych powinni obowiązkowo odbyć szkolenie z grafiki komputerowej. Dobra znajomość przynajmniej jednego języka programowania otwiera na oścież drzwi w wielu firmach branży IT – i bez znaczenia jest tu faktycznie ukończony kierunek studiów. Im szybciej i lepiej zostanie napisany program, tym większa szansa na zatrudnienie. Dzięki kursom komputerowym można w dość prosty sposób rozpocząć karierę w nowej dziedzinie. Dość ciekawą ofertę kursów komputerowych znaleźliśmy tutaj www.zajecia-dodatkowe.pl/kursy-komputerowe,ko181,1 – warto zapoznać się z podanymi tam możliwościami.

Kursy zawodowe

Zdobycie odpowiedniego wykształcenia nie powinno stanowić pretekstu do zaprzestania dalszej nauki, nawet gdy zostało już się zatrudnionym albo założyło się własną firmę. Posuwająca się naprzód technologia i powstawanie coraz to nowych pomysłów wymagają ciągłego doszkalania się, by pozostać atrakcyjnym na rynku pracy. Bez znaczenia jest tu wykonywany zawód – czy to dyrektor oddziału bankowego, czy fryzjerka. Warto uczestniczyć nie tylko w różnych targach i konferencjach, ale również szkoleniach zawodowych. Jest to szczególnie potrzebne we wszystkich branżach mających kontakt z rozwijającymi się technologiami. W ekstremalnych przypadkach wiedza, która została wyniesiona ze studiów, jest już przestarzała w momencie uzyskania dyplomu. Niezbędne jest samodzielne poszukiwanie szkoleń, które uaktualnią posiadaną wiedzę i rozwiną praktyczne umiejętności niezbędne w danej branży.

Warto się uczyć

Wykwalifikowani pracownicy, którzy posiadają bogatą wiedzę na wielu różnych płaszczyznach, są bardziej doceniani i mają szansę stać się niezastąpionymi w swojej pracy. Im bogatsze CV, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że znajdzie się osoba z podobnymi kwalifikacjami. Więcej umiejętności to również lepsze zarobki. Pracodawcy lubią wiedzieć, za co płacą. Nie znaczy to, że zdobycie wymarzonej pracy i uznania szefa ma zakończyć proces edukacji. Wręcz przeciwnie. To może być idealna okazja, by jeszcze bardziej poszerzać kompetencje. Przełożony sam może chcieć wysłać pracownika na dodatkowe szkolenie, jeśli będzie wiedział, że mu się to opłaci. Kursy i szkolenia warto odbywać również dla samego siebie. Poza dodatkowymi umiejętnościami można zyskać pewność siebie oraz poznać wielu ludzi o podobnych zainteresowaniach i wykształceniu, co może być przydatne w dalszych etapach kariery.

One Comment on “Korzyści płynące z kursów zawodowych”

  1. Mi najbardziej brakuje szkół zawodowych albo profesjonalnych kursów. W naszym małym mieście nie ma niczego takiego. Jak młody człowiek ma się nauczyć czegokolwiek? Mam wyjechać do Krakowa czy Warszawy? Chcę kupić najprostszą maszynę do szycia. Sama może coś się nauczę po przez internet 🙂 Czy z tej strony http://www.embsystems.com.pl ktoś pomoże mi wybrać właściwy model maszyny dla początkujących? Chcę szyć same proste rzeczy na początek. Dzieki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com