3 najpopularniejsze urządzenia dla firm sprzątających

Firmy sprzątające muszą posiadać niezawodny, wydajny sprzęt, który pomoże zrealizować zadania porządkowe na każdej powierzchni. Zwykłe, ogólnodostępne urządzenia mogą się tutaj zupełnie nie sprawdzić. Profesjonalne maszyny czyszczące szybko i skutecznie usuną wszystkie zabrudzenia. Na jakie wyposażenie firmy sprzątającej się zdecydować?

1. Odkurzacz piorący

numatic-ttq1535Najlepszy, niezawodny sprzęt do czyszczenia dywanów, wykładzin i tapicerek. Doskonale sprawdzi się przy porządkowaniu obiektów hotelowych oraz wszędzie tam, gdzie stosowane są delikatne, podatne na zabrudzenia, tkaniny. Dywany i wykładziny dywanowe charakteryzują się tym, że brud wnika głęboko w ich strukturę i trudno jest się go później pozbyć. Brudny dywan nie wygląda elegancko, a do tego stanowi niebezpieczne źródło wielu zarazków. Dlaczego tylko odkurzacz piorący poradzi sobie z dokładnym wyczyszczeniem dywanów i tapicerek? Tradycyjny odkurzacz usuwa, za pomocą ssawki, powierzchowne zabrudzenia, jednak wewnątrz włókien dywanu pozostaje gruba warstwa brudu. Odkurzacz piorący jest zwykle wyposażony w specjalną wirującą szczotkę. Dzięki temu za pomocą profesjonalnego odkurzacza usuniemy nie tylko powierzchowny brud, ale też rozczeszemy włókna tkaniny i wydostaniemy na zewnątrz głębiej zalegające zanieczyszczenia. Możliwość pracy na sucho i na mokro czyni z odkurzacza piorącego uniwersalne narzędzie do sprzątania różnych rodzajów powierzchni. Nabywając tego typu sprzęt dla firmy sprzątającej, warto zwrócić uwagę na dużą pojemność zbiornika wodnego – dzięki temu nie trzeba będzie przerywać pracy. Najpopularniejszy odkurzacz piorący to model CTD 900-2 marki Numatic. Jego zalety to ogromna wytrzymałość oraz 40-litrowy zbiornik.

2. Automatyczne maszyny czyszczące

Są niezbędne w pracy na dużych powierzchniach, wymagających częstego i dokładnego sprzątania. Najpopularniejsze, stosowane głównie w obiektach handlowych i w magazynach, maszyny mają postać zasilanych akumulatorowo pojazdów. Na mniejszych powierzchniach oraz w pomieszczeniach, w których istnieje wiele trudno dostępnych miejsc i przeszkód w postaci mebli, lepiej sprawdzi się ręczny automat czyszczący. Maszyny z tej kategorii mają ogromną zaletę, znacznie przyspieszającą pracę oraz pozwalającą na używanie urządzenia także do czyszczenia delikatnych powierzchni: są wyposażone w system, za pomocą którego myta powierzchnia jest od razu osuszana. Dzięki temu czyszczona przestrzeń jest natychmiast zdatna do użytku, bez ryzyka, że ktoś poślizgnie się na mokrej podłodze. Z tego względu automaty do czyszczenia są stosowane przede wszystkim w miejscach publicznych, w których panuje nieustanny ruch, jak szpitale, markety i różnego typu instytucje.

3. Szorowarki

Urządzenia, polecane przede wszystkim firmom sprzątającym, kładącym nacisk na przywracanie blasku zużytym i mocno zabrudzonym posadzkom. Profesjonalna szorowarka skutecznie usuwa nawet trwałe zanieczyszczenia, których nie da się usunąć żadną inną metodą. Jednocześnie, praca urządzenia jest bezpieczna dla czyszczonej powierzchni. Oprócz usuwania głębokich zanieczyszczeń, maszyna szorująca przyda się do prac konserwacyjnych, ponieważ pozwoli dokładnie wyczyścić powierzchnię z resztek starego środka ochronnego, przygotowując ją na nałożenie nowej warstwy zabezpieczającej podłogę. Większość szorowarek nie posiada funkcji suszenia, dlatego urządzenia tego typu nie powinny być stosowane do powierzchni, narażonych na negatywne działanie wody. Na rynku pojawiło się jednak rewolucyjne urządzenie szorująco-zbierające Numatic TTQ3035, które wyposażono w system suszący – dzięki temu sprzęt staje się odpowiedni do użytkowania na podłodze dowolnego rodzaju.

Więcej informacji na temat profesjonalnego sprzętu czyszczącego można znaleźć na stronie: numatic-haerson.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com