Coraz więcej nowych biur na wynajem w stolicy

Na początku bieżącego roku, zasoby biurowe w Polsce sięgnęły aż 7,5 miliona m2 powierzchni. Lwią część tej przestrzeni zajmuje sektor nowoczesnych usług dla biznesu i to właśnie on jest motorem napędowym dla kolejnych inwestycji.

Duża ilość biurowców znajduje się aktualnie w budowie, a na terenie całego kraju nadal przoduje właśnie Warszawa.

Rozwijająca się aglomeracja

Nie sposób nie zauważyć, że Warszawa jest jedną z najprężniej rozwijających się aglomeracji w Polsce. Nic dziwnego, bowiem to właśnie w stolicy jest największa siła nabywcza w skali całego kraju i przekracza ona średnią krajową aż o 68%.

Choć trendy na rynku nieruchomości dotyczą w dużej mierze remontów i powiększania obiektów już istniejących to na terenie stolicy pojawiają się także nowe budynki. Duża część z nich to nowoczesne biurowce ulokowane w samym sercu Warszawy i jej obrzeżach.

Już w pierwszej połowie bieżącego roku poziom popytu na rynku nieruchomości biurowych wzrósł znacznie w porównaniu do tego samego okresu z roku poprzedniego i wyniósł 390 200 m2. Pośród najemców, nadal często wybieranymi dzielnicami są Centrum i Mokotów, ale widoczne jest także stale rosnące zainteresowanie innymi obszarami stolicy.

Od stycznia 2015 roku do użytku oddano ok. 147 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej, a aktywność deweloperów utrzymuje się na wciąż bardzo wysokim poziomie. W budowie znajduje się ponad 725 000 m2, z czego część jest inwestycjami realizowanymi na wyłączność.

Biurowce rosną w prawie całej Warszawie

Na terenie Warszawy, w budowie znajduje się aktualnie przeszło 300 000 m2 nowej powierzchni biurowej. Zdecydowana większość dotyczy lewobrzeżnej części stolicy, gdzie najczęściej wybieranymi przez deweloperów lokalizacjami są Centrum, Mokotów, bliska Wola i Ochota.

Niemałym zainteresowaniem cieszą się także dzielnice oddalone od serca miasta, w więc Włochy, Ursynów, a nawet Wilanów. Deweloperzy bardzo często wybierają Mokotów, jako dzielnicę prężnie rozwijającą się pod względem biznesowym, a przy okazji świetnie zlokalizowaną, jeśli chodzi o węzły komunikacyjne umożliwiające połączenia z resztą miasta.

To właśnie tutaj u kresu budowy jest już Domaniewska Office Hub – siedmiokondygacyjny biurowiec, który będzie oferował około 27 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej do wynajęcia, a także nieznacznie mniejszy Nestlé House i ulokowany przy Wołoskiej obiekt oferujący 21 000 m2.

Nieco inaczej sytuacja wygląda w Śródmieściu. Obok nowoczesnych biurowców, takich jak Gdański Business Center Phase II, Q22 czy Nowy Świat 2.0 realizowane są również projekty mniejsze. Na sporo uwagi zasługują OmniOffice Carpathia i Plac Zamkowy, które mimo, że bardzo nowoczesne, świetnie wpasowują się także w typową dla Starego Miasta architekturę.

Unikalne projekty nowoczesnych i bardzo funkcjonalnych biurowców powstają też na wspominanych już Woli i Ochocie. Sporo powierzchni do wynajęcia zaoferują niebawem wolskie Atrium 2 i Proximo Phase I (odpowiednio 20 244 m2 i 24 498 m2) oraz, ulokowane na Ochocie, West Station I (26 022 m2) czy Eurocentrum Office Complex Phase (24 982 m2). Pełna lista warszawskich inwestycji z dokładnym opisem i szczegółową lokalizacją znajduje się na http://www.bazabiur.pl/biura-do-wynajecia-warszawa.html.

One Comment on “Coraz więcej nowych biur na wynajem w stolicy”

  1. A z kolei noszę się z zamiarem wynajmu biura poza ścisłym centrum Warszawy. Myślałem o Tarczynie, 20-30 minut drogi od centrum. Wiele osób nielubi jeździć po Warszawie więc takie biuro poza nią wydaje się dobrym pomysłem. Ciekawą lokalizację mają w firmie http://www.tanga.pl. Myślę albo o segmencie albo o mieszkaniu. Dobrze rozumuję czy źle?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com