Konferencje w mieście czy poza miastem?

Jakie zalety względem organizacji wydarzeń biznesowych mają podmiejskie centra konferencyjne? 

Przy planowaniu konferencji najważniejsze wyzwanie stanowi wybór odpowiedniego miejsca. Organizatorzy najczęściej rozpatrują bogatą ofertę ośrodków konferencyjnych w sercu dużych miast. Okazuje się jednak, że nierzadko zdecydowanie lepszym pomysłem jest przeprowadzenie wydarzenia biznesowego w podmiejskim centrum konferencyjnym. Jakie są zalety takiego rozwiązania? 

Konferencja w Warszawie lub Krakowie, a może u podnóża Tatr, nad brzegiem Bałtyku albo wśród mazurskich jezior i lasów? Prezesi firm coraz częściej decydują się na organizację spotkań biznesowych z dala od wielkich aglomeracji. Wynika to z tego, że podmiejskie centra konferencyjne pod wieloma względami przewyższają te zlokalizowane w dużych miejscowościach. Sprawdzają się one szczególnie jako miejsce do organizacji kilkudniowych konferencji na wysokim poziomie.

Wysoki standard i kompleksowa obsługa

Poza głównymi miastami kraju coraz częściej powstają ośrodki konferencyjne o bardzo dobrym standardzie. Są eleganckie, komfortowe i świadczą kompleksową obsługę od odpowiedniej aranżacji przestrzeni, przez podanie posiłków, po zapewnienie dodatkowych atrakcji i wygodnego noclegu. Dodatkowe udogodnienia są istotnym punktem programu konferencji i mają duży wpływ na pozytywną ocenę ze strony uczestników wydarzenia.

Odpoczynek na łonie natury

Podmiejskie centra konferencyjne zwracają uwagę atrakcyjną lokalizacją. Oddalone od miast są wolne od panującego w nich zgiełku. Położone zwykle w sąsiedztwie natury zapewniają ciszę i niezmącony miejskim hałasem spokój. Takie umiejscowienie sprzyja zwiększeniu koncentracji w trakcie prowadzenia debat oraz odprężeniu się po ich zakończeniu. Spacer po lesie, w górach czy nad jeziorem pozwala relaks i rozprostowanie sztywnych od długotrwałego siedzenia kości.

Pokonferencyjne atrakcje

Bliskość natury daje też możliwość zorganizowania dodatkowych i co najważniejsze niebanalnych atrakcji. Sale fitness, basen czy SPA oferuje większość hoteli konferencyjnych zarówno w mieście, jak i poza nim. A gdyby tak opuścić ich mury? Szybko okaże się, że podmiejska okolica oferuje mnóstwo okazji do wspólnej zabawy, jakich nie zapewni żaden ośrodek w centrum miasta. Nad jeziorami królują sporty wodne: pływanie, rejsy łodziami, przejażdżki rowerami wodnymi. Można tam zorganizować wyścigi kajakami i inne zabawy w wodzie. Z pewnością dostarczą mnóstwo emocji. Z kolei sąsiedztwo lasu zachęca do wycieczek rowerowych i marszów na orientację. Któż z nas nie lubił, będąc dzieckiem, zabawy w podchody? A to tylko niektóre z propozycji wykorzystania możliwości przyrodniczych malowniczej okolicy ośrodka konferencyjnego.

Integracja

Żadna konferencja nie obejdzie się bez integracji. Nieformalna atmosfera wieczornego spotkania sprzyja nawiązywaniu kontaktów biznesowych. W dużych miastach takie wydarzenia najczęściej odbywają się w hotelowej restauracji lub w klubie na starówce. Hałas i tłum zwykle uniemożliwiają spokojną rozmowę. Goście konferencyjni z pewnością znacznie bardziej docenią spotkanie przy grillu w leśnej altanie lub wspólne biesiadowanie przy ognisku nad jeziorem, gdy w tle będzie słychać cykanie świerszczy.

Wpływ na wizerunek firmy

Przeprowadzanie konferencji w podmiejskich centrach szkoleniowych, mimo wielu zalet, nadal nie cieszy się taką popularnością jak w dużych miastach. Jest zatem zwykle postrzegana jako oryginalne posunięcie ze strony organizatora. To z kolei przekłada się na polepszenie jego wizerunku i wzrost prestiżu w środowisku branżowym. Nie można bowiem zapominać, że przeprowadzona z powodzeniem konferencja to duży sukces firmy i jej wizytówka.

Wybierz obiekt idealny dla swoich potrzeb

W okolicy Warszawy warto zdecydować się na organizację wydarzeń biznesowych w pięknym Dworze Many. Zaledwie 40 kilometrów od stolicy można zaplanować różnego rodzaju eventy: konferencje i szkolenia, imprezy integracyjne, a nawet pikniki firmowe. Warto zapoznać się ze szczegółową ofertą oraz pięknymi terenami otaczającymi Dwór Many. To miejsce, które pozwoli zarówno na pracę w skupieniu, jak i na aktywny wypoczynek i zabawę na świeżym powietrzu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com