Nadzór bhp – jakie niesie ze sobą korzyści?

Dbanie o bezpieczeństwo pracowników to obowiązek każdego pracodawcy. Znacznie łatwiej go wypełnić, powierzając to odpowiedzialne zadanie specjalistom. Z poniższego artykułu dowiesz się, co zyskujesz inwestując w profesjonalny nadzór bhp dla firm.

Czym właściwie jest nadzór bhp dla firm?

Już zatrudniając pierwszego pracownika, pracodawca musi wywiązać się z szeregu obowiązków. W pierwszej kolejności jest to przeprowadzenie wstępnego szkolenia bhp, a później szkoleń okresowych. Na tym przygoda z bhp się jednak nie kończy. Pracodawca jest również zobowiązany zapewnić zatrudnionym osobom odpowiednie warunki pracy i zadbać o przestrzeganie przepisów bhp na terenie całej firmy. To wszystko przyczynia się nie tylko do wzrostu bezpieczeństwa, ale także stworzenia przyjaznego środowiska pracy, co z kolei przekłada się na wysoką efektywność pracowników.

Co zyskujesz dzięki nadzorowi bhp?

Nadzór bhp to oczywiście nie tylko profesjonalne prowadzenie szkoleń i respektowanie przepisów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. To także przygotowywanie kompletnej dokumentacji, z którą w każdym momencie możesz się zapoznać. Specjaliści do spraw bhp opracują dla Ciebie dokumenty z zakresu świadczeń z tytułu wypadków przy pracy i w drodze z i do niej. Poprowadzą też rejestr chorób zawodowych. Profesjonalny nadzór bhp oznacza również pomoc w opracowywaniu instrukcji roboczych, instrukcji obsługi maszyn oraz wszelkich urządzeń. Oprócz tego to możliwość ciągłej konsultacji – w każdej sprawie, która dotyczy bezpieczeństwa Twoich pracowników.

Jakie jeszcze korzyści płyną ze współpracy z profesjonalistami? Oszczędność pieniędzy przede wszystkim!

Jedną z najbardziej istotnych zalet nadzoru bhp dla pracodawców jest oszczędność pieniędzy. Wbrew pozorom korzystanie z profesjonalnej obsługi bhp nie oznacza zwiększenia wydatków. Zatrudniając firmę zewnętrzną, można je zmniejszyć o nawet 70%. Oszczędność wynika przede wszystkim z braku konieczności wypłacania kar za nieprzestrzeganie przepisów, a także odszkodowań oraz ubezpieczeń związanych z wypadkami przy pracy.

Zaznaczymy również, że zgodnie z kodeksem pracy korzystanie z profesjonalnej obsługi bhp to obowiązek firm zatrudniających powyżej 20 osób. Dokładny wykaz zadań powierzanych specjalistom bhp znajdziesz Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 2 września 1997 r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. z dnia 18 września 1997 r.).

Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich pracowników – skorzystaj z nadzoru bhp w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com