Komputery i laptopy dla studenta – jaki wybrać?

O tym, że komputer dla studenta jest w obecnych czasach niezbędny nie trzeba nikogo przekonywać. Pozostaje jednak pytanie: czy lepszy jest laptop czy komputer stacjonarny? Generalnie w większości przypadków lepszym wydaje się używany laptop dla studenta, jednak w pewnych warunkach to komputer stacjonarny może okazać się lepszą opcją.

Laptop dla studenta – zalety, kryteria wyboru

Jeżeli studia wymagają przeprowadzki do akademika lub wynajętego mieszkania, używany laptop dla studenta (https://device.pl/collections/komputery-i-laptopy-dla-studenta) to najlepsze rozwiązanie. Możesz do niego dokupić duży monitor, aby komfortowo pracować, oglądać filmy lub grać na dużym ekranie. Jednocześnie mógłbyś zabierać laptopa na wykłady i do domu w czasie dłuższych przerw od zajęć dydaktycznych. Jeśli chodzi o sprzęt, to do pracy i oglądania filmów wystarczy dowolny laptop wyposażony w procesor Intel Core i5 oraz 8Gb pamięci RAM. Możesz wybrać ultrabook lub laptop uniwersalny.

Ultrabooki

Są to laptopy z 12 lub 13 calowym wyświetlaczem. Ultrabooki zaprojektowano do częstego przenoszenia i używania poza domem – są więc lekkie, małe i będą najdłużej działać na baterii. Bez problemu można go zabrać do plecaka lub torebki. Urządzenia te dodatkowo często ładnie wyglądają. Przykładowe modele:

https://device.pl/products/apple-macbook-pro-11-5

https://device.pl/products/dell-latitude-7280-12-5

Zalety:

– mała waga i wymiary, łatwość przenoszenia,

– długa praca na baterii,

– często ciekawy wygląd

Wady:

– mały wyświetlacz, przed zakupem warto otworzyć kilka stron, żeby upewnić się, czy praca na tak małym ekranie będzie komfortowa,

– przeciętne parametry sprzętowe – zazwyczaj wyposażony w energooszczędny procesor o przeciętnej wydajności (w zupełności wystarczającej do przeglądania stron i edycji dokumentów),

Laptopy uniwersalne

Będą one wyposażone w większy, 14 lub 15 calowy wyświetlacz. W zależności od potrzeb można znaleźć używany laptop dla studenta niewiele większy od ultrabooka, wyposażony w energooszczędny procesor (niższa cena i jednocześnie większy ekran) lub np. laptop do gier z dedykowaną kartą graficzną. Przykładowe modele:

https://device.pl/products/lenovo-thinkpad-t450-14

https://device.pl/products/hp-zbook-15-g3-15-7

Zalety:

– idealny do pracy, filmów i gier, bardzo duży wybór modeli różniących się konfiguracją sprzętową i wielkością ekranu,

– dobry stosunek ceny do wydajności, można znaleźć wydajny egzemplarz w atrakcyjnej cenie,

– nadal wysoka mobilność – zajmie więcej miejsca niż ultrabook, ale wciąż będzie to lekkie i mobilne urządzenie

Wady:

– mniejszy czas pracy na baterii niż ultrabook,

– mniejsza wydajność niż mobilna stacja robocza.

Używane komputery dla studentów – kiedy warto?

Jeżeli nie planujesz zabierać komputera ze sobą na uczelnię, przeprowadzać się, możesz wybrać komputer stacjonarny. Na rynku dostępne są tanie komputery dla studentów, które świetnie sprawdzają się w takiej sytuacji. Do tworzenia nieskomplikowanych dokumentów Word wybrać można mały komputer w budowie USFF, posiadający procesor Intel Core i3 oraz 8Gb pamięci RAM. Będzie on najprawdopodobniej pracował pod kontrolą systemu Windows 10 z oprogramowaniem MS Office 365. Jest to minimalna konfiguracja zapewniająca komfortowe korzystanie z komputera polegające na otwarciu kilkunastu stron, kilku dokumentów i programu pocztowego. Niezbędny będzie zakup dodatkowych akcesoriów – kamery internetowej i głośników oraz mikrofonu (lub zestawu słuchawkowego).

Polecamy:
Oczyszczacz powietrza do biura to dobra inwestycja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com