Kantor bitcoin. Jak działa i czemu warto z niego skorzystać?

Bitcoin od swojego powstania zrobił zawrotną i trudną do przewidzenia karierę. Dzisiaj z powodzeniem może być środkiem do gromadzenia i przechowywania oszczędności. Nie każdy musi jednak nabywać go na giełdzie lub inwestować w drogi sprzęt do kopania. Dogodną opcją jest skorzystanie z kantoru kryptowalut. W jaki sposób działa kantor?

Coraz bardziej popularne jest przechowywanie oszczędności w bitcoinach, litecoinach czy innych jeszcze kryptowalutach. W jaki sposób je nabywać? Pomocny może okazać się kantor kryptowalut. Dzięki niemu kupuje się i sprzedaje cyfrowe waluty bez większych problemów i ograniczeń, bo można to robić także online. Co jeszcze warto wiedzieć o kantorach kryptowalut?

Kryptowaluty i ich popularność

Bitcoin stał się pierwszą z kryptowalut, czyli cyfrowych walut, które tworzy się w sposób zdecentralizowany dzięki technologii umożliwiającej uzyskiwanie konsensusu w sieci. Kyptowaluty są tworzone i przechowywane od początku w formie cyfrowej, nie ma potrzeby ich drukowania jak w przypadku pieniądza papierowego. Zapis kryptograficzny sprawia, że kryptowaluty są bezpieczne i nie da się ich np. podrobić. Stanowią dzisiaj jeden z elementów tworzących zdywersyfikowane portfele oszczędności. Należy jednak pamiętać aby swoje oszczędności gromadzone w ten sposób przechowywać bezpiecznie.

Najlepszy portfel kryptowalut? Sprawdź!

Jak działa kantor bitcoin?

Korzystanie z kantoru bitcoin jest bardzo pomocne wtedy, gdy chcemy kupić lub sprzedać te kryptowaluty. Działa on podobnie do tradycyjnej instytucji zajmującej się skupem i sprzedażą walut. Jest także ograniczony zapisami prawa i musi rejestrować dokonywane transakcje. Bardzo istotne jest to, że taki kantor może działać stacjonarnie lub online. Druga opcja jest o wiele bardziej popularna.

Stacjonarnie czy online?

Z kantoru bitcoin można skorzystać zarówno idąc do odpowiedniej placówki, jak i klikając w ofertę zamieszczoną w Internecie. W przypadku lokali stacjonarnych możliwe jest wymienienie kryptowalut bezpośrednio na pieniądze papierowe. Niestety, ale w naszym kraju takie miejsca znaleźć można tylko w największych miastach. Stąd skorzystanie z opcji online wydaje się być opcją dużo bardziej kuszącą, bo niezmiernie wygodną. Dodatkowo można tu dokonywać operacji przez 24 godziny na dobę.

Kwestie bezpieczeństwa są bardzo ważne

Czy korzystanie z kantoru bitcoin jest bezpieczne? Oczywiście może takie być, ale trzeba tutaj zadbać o kilka niezbędnych kwestii. Przede wszystkim trzeba korzystać wyłącznie z pośrednictwa firm mających dobrą opinię. Sprawdza się to na dwa sposoby: poprzez analizę informacji dostępnych np. w social mediach i na forach internetowych, ale także poprzez sprawdzanie obecności danej firmy w branżowych rankingach. Takie zestawienia powstają cały czas i powinny być bardzo pomocne.

Dodatkowo kantor bitcoin musi posiadać wpis do rejestru firm zajmujących się kryptowalutami. Podstawą dokonania operacja jest tu także weryfikacja tożsamości klienta. Dzieje się tak zarówno w przypadku instytucji działających stacjonarnie, jak i prowadzących wymianę online.

 

Outsourcing usług IT – staff augmentation czy project outsourcing?
Pościel do przedszkola, czyli najlepsza wyprawka dla przedszkolaka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com