Jak skutecznie przeprowadzić kampanię SMS dla restauracji?

Wiele restauracji mocno oberwało na skutek wydarzeń na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Firmy te potrzebują teraz tanich i skutecznych sposobów na poprawę swoich wyników finansowych i przyciąganie klientów. Świetnie nadaje się do tego marketing SMS. Jak go do tego wykorzystać?

Zbierz bazę odbiorców

Marketing SMS należy do kategorii działań marketingu za przyzwoleniem. Pierwszym krokiem jest więc zebranie numerów od odbiorców i uzyskanie ich zgody na wysyłanie komunikatów marketingowych. Możesz to zrobić na kilka sposobów:

  • przez aplikację:oferując zapisanie się do newslettera bezpośrednio z poziomu swojego konta;
  • korzystając z numeru odbiorczego:zachęcając klientów do wysłania wiadomości konkursowej wraz ze zgodą;
  • przy realizacji zamówienia online lub stacjonarnie:wystarczy w formularzu umieścić miejsce na uzupełnienie numeru telefonu.

Pamiętajmy, że Polacy są niezwykle ostrożni w przypadku wiadomości SMS od nieznanych firm. Takie treści kojarzą nam się ze spamem. Warto więc już na wstępie poinformować klientów o częstotliwości wysyłania treści oraz ich zawartości. Pokaż im wartość dodaną!

Wybierz odpowiedni czas wysyłki

Wiadomości SMS trafiają do odbiorców błyskawicznie. Dlatego kluczowy jest dobór pory uruchomienia kampanii. Najczęściej posiłki zamawiamy w godzinach południowych (ok. 11:00) oraz tuż po pracy (ok. 15:00). I to te pory wybieraj, aby docierać do swoich klientów.

Wysyłka SMS z SMS Center umożliwia nie tylko wybór dowolnej godziny wysyłki, ale także błyskawiczne przygotowanie kampanii. Dzięki temu – nawet w przypadku mniejszego ruchu w lokalu – szybko będziesz mógł zachęcić odbiorców do jego odwiedzin. Wystarczy Ci do tego tylko atrakcyjna promocja.

Kampania SMS dla restauracji – pomysły

Wszystkie wiadomości SMS muszą być dopasowane do preferencji klientów. Ważne też, aby nie były wysyłane zbyt często – optymalną częstotliwością są dwa SMS-y na miesiąc. Pozostaje pytanie, na jakie okazje najlepiej sprawdzi się taki sposób promocji? Sprawdźmy.

Konkursy SMS z nagrodami

Szybkie, proste, atrakcyjne. Dzięki konkursom SMS poprawisz wizerunek marki, rozszerzysz swoje zasięgi i dodasz nowe kontakty do bazy odbiorców. Do jego przeprowadzenia wykorzystaj numer odbiorczy, oferując wygranym ciekawe nagrody, np. darmowy napój czy zniżkę na kolejną zamówieniu w lokalu.

Oferty specjalne

Przydają się zwłaszcza wtedy, gdy w Twoim lokalu jest mniejszy ruch niż zazwyczaj. Stworzenie kampanii w kilka minut pozwoli Ci przyciągnąć klientów i zwiększyć utarg. Zaproponuj 2 dania w cenie jednego lub darmowy deser przy zamówieniu o określonej wartości. Sukces gwarantowany.

Ankiety dla klientów

Opinie klientów to złoto. Dzięki nim Twoja restauracja może się rozwijać i serwować coraz to lepsze dania. Problemem jest jej uzyskiwanie. Upraszczając ten proces do krótkiej wiadomości SMS, zwiększasz szanse odpowiedzi. A jeśli dodatkowo kilku osobom zaoferujesz zniżkę za te kilka minut uwagi – z pewnością odwdzięczą Ci się swoim komentarzem.

Przypomnienia o rezerwacji

Twoja restauracja umożliwia rezerwowanie wizyt? Wykorzystaj SMS do przypomnień o nich. Dzięki temu zmniejszysz ilość zapomnianych wizyt, co z pewnością przełoży się na przychody firmowe.

Outsourcing usług IT – staff augmentation czy project outsourcing?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com