Jak zdobyć nowe recenzje na Facebooku?

Praktyka pokazuje, że coraz więcej internautów w pierwszej kolejności szuka marki na Facebooku i traktuje jej fanpage jako pierwszy kanał komunikacji z firmą w sieci. Warto więc wykorzystać ten fakt do zdobywania nowych klientów. Bardzo pomocne będą w tym otrzymywane od klientów nowe recenzje na Facebook. Jak je pozyskać?

Praktyczne wskazówki jak pozyskać nowe recenzje na fanpage’u

Jak zatem mieć dużo dobrych recenzji na fanpage’u?

  1. Poproś klienta o pozostawienie opinii.

Recenzje na Facebooku to funkcja, która może działać na Twoją korzyść. Jak sprawić, aby klienci, którzy skorzystali z Twoich usług lub kupili od Ciebie produkty, pozostawili pozytywną opinię na temat Twojej firmy? Przede wszystkim koniecznie ich o to poproś! Nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak ważna jest to dla Ciebie kwestia, więc warto im to po prostu powiedzieć. Liczba recenzji na Twoim fanpage’u powinna zdecydowanie wzrosnąć wskutek takiej praktyki.

  1. Przygotuj kilka opinii, z których klient będzie mógł wybrać jedną.

Warto przygotować kilka przykładowych, pozytywnych oczywiście, opinii na temat Twojej firmy, z których klient będzie mógł wybrać tę, z którą najbardziej się utożsamia. Pokazujesz w ten sposób, że szanujesz czas klienta, który chcąc napisać opinię samemu musiałby krótszą czy dłuższą chwilę poświęcić na zredagowanie kilku zdań. Dzięki Twojej inicjatywie opinie od klientów dużo szybciej trafią na Twój firmowy fanpage.

  1. Nie zapomnij odnieść się do recenzji.

Po otrzymaniu recenzji nie zapomnij za nią podziękować. Nawet jeśli recenzja nie jest w 100% pozytywna, warto się do niej odnieść, dopytać klienta, co wpłynęło na jego opinię, zaproponować mu przy kolejnej okazji zniżkę na usługi lub produkty. Twoje życzliwe podejście może nawet spowodować zmianę recenzji na bardziej pozytywną.

  1. Kup recenzje na Facebook.

Dostępna jest również w wyspecjalizowanych sklepach opcja zakupu wybranej ilości recenzji na swój fanpage. Firmom opłaca się zainwestować w takie rozwiązanie, bo przychylne recenzje mają bezpośrednie przełożenie na większy ruch w sklepie i wyższą sprzedaż. Metoda ta staje się w ostatnim czasie coraz bardziej popularna.

Liczne zalety recenzji na Facebooku

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o licznych korzyściach wynikających z posiadania dobrych recenzji na Facebooku. Jeżeli planujesz pozyskanie klientów i rozwój swojej firmy, to koniecznie zadbaj o to, aby Twój fanpage nie świecił pustkami, ale przyciągał nowych użytkowników dużą liczbą pozytywnych recenzji!

Polecamy:
Zarabiaj na bankach czyli jak zarabiać na promocjach bankowych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com