Jak zdobyć certyfikat UX i dlaczego warto go mieć w CV?

Projektowanie zorientowane na użytkownika zaczyna odgrywać coraz większą rolę. W efekcie UX designerzy należą do bardzo poszukiwanych pracowników. Uwagę rekrutera poszukującego specjalisty UX z pewnością przyciągnie UX-PM Certification.

Jak zdobyć UX-PM Certification?

UX-PM Certification to certyfikat, który został stworzony w 2015 roku. Jest dziełem stowarzyszenia Uxaliance, które ma międzynarodowy zasięg. Stowarzyszenie to skupia w chwili obecnej dwadzieścia pięć firm pochodzących z całego świata. Jednym przedstawicielem w Polsce stowarzyszenia, które jako pierwsze stworzyło program szkoleniowy UX adresowany do Project Managerów jest firma Symetria. Co ważne, w szkoleniach umożliwiających zdobycie certyfikacji UX mogą brać udział nie tylko Project Managerowie. Wielość modułów tematycznych sprawia, że szkolenia są wartościowe także dla projektantów i grafików związanych z branżą User Experience.

Szkolenia odznaczają się bardzo wysokim poziomem merytorycznym. Ich atutem jest między innymi to, że grupy są kameralne, udział w sesji bierze maksymalnie osiem osób.

Dla kogo przeznaczone są szkolenia UX?

Szkolenia UX to nie tylko różne moduły tematyczne, ale także 3 poziomy zaawansowania. Oznacza to, że udział w szkoleniach mogą brać nie tylko osoby początkujące, ale także zaawansowane. Szkolenia odbywają się w formie online. W dobie pandemii jest to najbardziej bezpieczna forma. Co ważne, poziom szkoleń online jest tak samo wysoki jak tych, które odbywają się w tradycyjnej, stacjonarnej formie. Wykłady prowadzone są w języku polskim. Osoby, które prowadzą szkolenia świetnie wiedzą, że w pracy projektanta UX bardzo ważna jest nie tylko wiedza teoretyczna, ale także praktyczne umiejętności. Dlatego na szkoleniu duży nacisk kładziony jest na praktykę i często omawiane są rzeczywiste problemy, z którymi w swojej codziennej pracy mieli do czynienia trenerzy UX-PM.

Jak stworzyć dobre CV?

CV jest zawodowym życiorysem i wizytówką osoby, która ubiega się o pracę. Osoby, które chcą zajmować projektowaniem zorientowanym na użytkownika, muszą szczególnie zadbać o to, aby ich zawodowy życiorys dostarczał czytającej go osobie przyjemnych wrażeń. Warto pamiętać, że rekruter może mieć do przejrzenia mnóstwo CV, raczej więc nie będzie miał czasu na dokładne zagłębianie się w treść każdego z nich. Skupi się na wyszukiwaniu najbardziej istotnych informacji. Tworząc CV warto stosować podział na sekcje, pogrubienia czy wypunktowania. CV powinien krótki i zwięzły. Osoby, które brały udział w szkoleniach, które posiadają UX-PM Certification koniecznie muszą o tym wspomnieć w CV. Posiadanie tego certyfikatu jest bardzo mocną pozycją w zawodowym życiorysie projektanta UX.

Szkolenia UX adresowane są nie tylko do osób, które już zajmują się projektowaniem zorientowanym na użytkownika. Udział w nich mogą brać też osoby, które chciałyby zdobyć umiejętności pozwalające dopiero o aplikowanie na stanowisko projektanta UX. Bardzo mocną pozycją w CV będzie UX-PM Certifikation, który można zdobyć, biorąc udział w sesjach szkoleniowych.

 

 

Polecamy:
Płyty Hi-Macs Solid Surface i nie tylko. Jakość i atrakcyjna cena mogą iść ze sobą w parze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com