Projektowanie zorientowane na użytkownika zaczyna odgrywać coraz większą rolę. W efekcie UX designerzy należą do bardzo poszukiwanych pracowników. Uwagę rekrutera poszukującego specjalisty UX z pewnością przyciągnie UX-PM Certification.
Jak zdobyć UX-PM Certification?
UX-PM Certification to certyfikat, który został stworzony w 2015 roku. Jest dziełem stowarzyszenia Uxaliance, które ma międzynarodowy zasięg. Stowarzyszenie to skupia w chwili obecnej dwadzieścia pięć firm pochodzących z całego świata. Jednym przedstawicielem w Polsce stowarzyszenia, które jako pierwsze stworzyło program szkoleniowy UX adresowany do Project Managerów jest firma Symetria. Co ważne, w szkoleniach umożliwiających zdobycie certyfikacji UX mogą brać udział nie tylko Project Managerowie. Wielość modułów tematycznych sprawia, że szkolenia są wartościowe także dla projektantów i grafików związanych z branżą User Experience.
Szkolenia odznaczają się bardzo wysokim poziomem merytorycznym. Ich atutem jest między innymi to, że grupy są kameralne, udział w sesji bierze maksymalnie osiem osób.
Dla kogo przeznaczone są szkolenia UX?
Szkolenia UX to nie tylko różne moduły tematyczne, ale także 3 poziomy zaawansowania. Oznacza to, że udział w szkoleniach mogą brać nie tylko osoby początkujące, ale także zaawansowane. Szkolenia odbywają się w formie online. W dobie pandemii jest to najbardziej bezpieczna forma. Co ważne, poziom szkoleń online jest tak samo wysoki jak tych, które odbywają się w tradycyjnej, stacjonarnej formie. Wykłady prowadzone są w języku polskim. Osoby, które prowadzą szkolenia świetnie wiedzą, że w pracy projektanta UX bardzo ważna jest nie tylko wiedza teoretyczna, ale także praktyczne umiejętności. Dlatego na szkoleniu duży nacisk kładziony jest na praktykę i często omawiane są rzeczywiste problemy, z którymi w swojej codziennej pracy mieli do czynienia trenerzy UX-PM.
Jak stworzyć dobre CV?
CV jest zawodowym życiorysem i wizytówką osoby, która ubiega się o pracę. Osoby, które chcą zajmować projektowaniem zorientowanym na użytkownika, muszą szczególnie zadbać o to, aby ich zawodowy życiorys dostarczał czytającej go osobie przyjemnych wrażeń. Dla osób, które chcą uporządkować swoje dokumenty, pomocne mogą być narzędzia, takie jak kreator dyplomów. Warto pamiętać, że rekruter może mieć do przejrzenia mnóstwo CV, raczej więc nie będzie miał czasu na dokładne zagłębianie się w treść każdego z nich. Skupi się na wyszukiwaniu najbardziej istotnych informacji. Tworząc CV warto stosować podział na sekcje, pogrubienia czy wypunktowania. CV powinien krótki i zwięzły. Osoby, które brały udział w szkoleniach, które posiadają UX-PM Certification koniecznie muszą o tym wspomnieć w CV. Posiadanie tego certyfikatu jest bardzo mocną pozycją w zawodowym życiorysie projektanta UX.
Szkolenia UX adresowane są nie tylko do osób, które już zajmują się projektowaniem zorientowanym na użytkownika. Udział w nich mogą brać też osoby, które chciałyby zdobyć umiejętności pozwalające dopiero o aplikowanie na stanowisko projektanta UX. Bardzo mocną pozycją w CV będzie UX-PM Certifikation, który można zdobyć, biorąc udział w sesjach szkoleniowych.
Polecamy:
– Płyty Hi-Macs Solid Surface i nie tylko. Jakość i atrakcyjna cena mogą iść ze sobą w parze