Jaką szafkę pod umywalkę zamontować? Wiszącą czy stojącą?

Gdy wybiera się meble do łazienki, to istotne są zarówno kwestie estetyczne, jak i praktyczne. Umywalka, a pod nią wisząca szafka, to połączenie bardzo atrakcyjnie. Niekoniecznie jednak jest dobrym wyborem. Ma mocne i słabe strony. Taka szafka pod umywalkę jest lepsza, jeśli większą wagę przykłada się do plusów niż do minusów. Niekiedy lepiej wybrać tradycyjny, czyli stojący mebel.

Dlaczego wybiera się szafkę wiszącą pod umywalkę?

Szafki wiszące prezentują się elegancko, oryginalnie, nowocześnie i lekko. Są znakomitym wyborem przy stylu nowoczesnym łazienki, bo podkreślają ten styl. Wybór takiego umeblowania sprawia, że łazienka wydaje się bardziej przestronna. To ma znaczenie zwłaszcza przy urządzaniu małego wnętrza. Wiszące szafki pod umywalkę zapewniają dostęp do podłogi, co dla niektórych może być zaletą. Wybierając taką szafkę, można mieć umywalkę na dowolnej wysokości. To jest cenne, gdy ma z niej korzystać ktoś bardzo wysoki albo niski. Te wszystkie powody sprawiają, że modna i nowoczesna szafka pod umywalkę to coraz częstszy wybór. Wadą jest bardziej wymagający montaż mebla. Są i inne słabe strony tego wyboru. Szafki wiszące są mniej pojemne niż stojące. Obszar pod szafką się brudzi, a dotarcie do niego nie zawsze jest wygodne. Gdy wybierze się pod umywalkę szafkę łazienkową wiszącą, utrudni się sobie albo komuś sprzątanie.

Zalety i wady wyboru szafki stojącej

Szafki stojące to idealnych wybór do wnętrz nowoczesnych i klasycznych. Jeśli staną w łazience urządzonej klasycznie, można zrezygnować z drzwiczek. Umieszczone na półkach drobiazgi dodadzą wnętrzu uroku. Montaż szafek pod umywalkę stojących to żaden problem. Trzeba je tylko ustawić w wybranym miejscu. Są bardziej pojemne. Doceni się to, gdy brakuje miejsca na przechowywanie np. w małej łazience. Wtedy muszą być drzwiczki, bo mebel nie służy do celów dekoracyjnych. Będzie wypełniony tym, co mało atrakcyjne, ale bardzo potrzebne. Szafka stoi na podłodze, więc chroni ją przed zabrudzeniem. Ten obszar podłogi, jaki szafka łazienkowa zajmuje, nie wymaga sprzątania. Ze względu na większą pojemność i zakrywanie posadzki można ja uznać za bardziej praktyczną niż wisząca. Nie pozwala na regulację wysokości, na jakiej znajdzie się umywalka. Mocniej przytłacza przestrzeń niż mebel wiszący.

Szafka wisząca czy stojąca pod umywalkę?

W pierwszej kolejności weźmie się pod uwagę swoje preferencje. Jednym bardziej podobają się szafki wiszące pod umywalkę, innym stojące. Wybierając taki czy inny mebel, wpłynie się na wygląd wnętrza – na styl łazienki i jej przestronność. Może w łazience klasycznej znaleźć się mebel wiszący, ale trzeba wybrać taki, który nie będzie się kłócił z wystrojem. Można poszukać skromnego mebla w kolorze drewna. To wybór uniwersalny. Szafka pod umywalkę musi być idealna, więc trzeba uwzględnić i kwestie praktyczne. Wisząca dodaje przestronności, ale nie zawsze można ją wybrać. Bardziej pojemna jest stojąca, a to może być decydujące przy wybieraniu. Jeśli wybierze się model stojący szafki, to można zamówić białą i połyskliwą albo na nóżkach. Wtedy mniej przytłoczy przestrzeń. Ważne kwestie praktyczne to także: łatwość sprzątania i możliwość regulacji wysokości umieszczenia umywalki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com