Jak wyróżnić się na tle konkurencji – rozmowa z pracownikiem biura rachunkowego Tomaszem Pawlikiem

Dobrze prowadzona księgowość i uporządkowane firmowe finanse to spory atut, który może pomóc zbudować firmie przewagę konkurencyjną. Dlaczego warto korzystać z profesjonalnych usług księgowych i w jaki sposób może to się przełożyć na sukces całego przedsiębiorstwa? O tym rozmawiamy z Tomaszem Pawlikiem, pracownikiem biura rachunkowego.

– Dlaczego warto korzystać z usług doświadczonego księgowego?

– Samodzielne prowadzenie dokumentacji firmowej nie jest proste dla osoby, która na co dzień niewiele ma wspólnego z dokumentami finansowymi czy księgowymi. Niektóre osoby mają przecież problem nawet z rozliczeniem rocznego PIT-a. Prowadzenie dokumentacji na własną rękę jest też obarczone sporym ryzykiem błędów i pomyłek, które trudno później namierzyć, jeśli nie wiadomo, gdzie szukać. Dobry i profesjonalny księgowy takimi rzeczami zajmuje się zawodowo, jest więc to dla niego proste zadanie. Usługi księgowe obejmują nie tylko rozliczanie i księgowanie faktur, ale również prowadzenie pełnej dokumentacji, dbanie o terminy oraz o dostosowanie się do wszystkich zmieniających się przepisów. My jesteśmy na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się w prawie podatkowym czy finansowym, nasi klienci nie muszą więc już tego pilnować.

– Czy dobrze prowadzona księgowość pozwoli wyróżnić się na tle konkurencji i zdobyć firmie przewagę?

– Dokumenty firmowe, choć są wewnętrzne, są do wglądu między innymi podczas kontroli skarbowej, a także wtedy, gdy firma planuje rozwój czy spore zmiany strukturalne i poszukuje partnera biznesowego. Ten ma możliwość analizowania dokumentacji finansowej. Dobra, bezbłędna księgowość jest w pewnym stopniu kwestią wizerunkową – świadczy bowiem o tym, że firma zachowuje najwyższe standardy we wszystkich obszarach swojej działalności. Nie ma żadnych błędów, uchybień, kontroli czy postępowań – taka sytuacja sprawia, że firma jest dobrze postrzegana wśród swoich klientów, kontrahentów czy partnerów biznesowych. Firma z kiepską księgowością prędzej czy później straci swój pozytywny wizerunek, gdyż błędy będą widoczne zarówno wśród klientów, jak i kontrahentów.

– Jak szukać profesjonalnych usług księgowych?

– Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb klienta. Zupełnie inne oczekiwania mają niewielkie firmy, a inne duże przedsiębiorstwa, które potrzebują kompleksowego wsparcia, a nie jedynie prawidłowego fakturowania czy wypełniania dokumentów. Dobrym rozwiązaniem jest więc znalezienie takiej firmy, która ma szeroki zakres usług świadczonych przez profesjonalistów z wykształceniem i doświadczeniem. Obsługa księgowa firm to sprawdzony i solidny partner biznesowy, który swoim klientom oferuje usługi na najwyższym poziomie. Można liczyć nie tylko na kompleksową obsługę księgową, ale również na doradztwo inwestycyjne, gospodarcze czy biznesowe. Dobrym rozwiązaniem jest tez przeprowadzenie wewnętrznej kontroli w firmie, co pozwoli ocenić, czy wszystkie działy funkcjonują właściwie i czy nigdzie nie ma działań, które mogłyby rzutować na pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa.

Artykuł opracowano wspólnie z firmą MSCA, której jedną z usług jest obsługa księgowa firm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com