Jak urządzić sypialnię?

Sypialnia to bardzo ważne pomieszczenie w naszym domu. To w niej będziemy spędzać mnóstwo czasu i odpoczywać po ciężki dniu. Sypialnia będzie naszym prywatnym królestwem, do którego wstęp będzie miało niewiele osób. Jednak jej aranżacji nie wolno zlekceważyć. Od tego, jak ją urządzimy będzie wiele zależeć, a szczególnie jakość snu. W końcu sypialnia kojarzy się z relaksem oraz odpoczynkiem. Dlatego warto dobrze przemyśleć aranżację tego pomieszczenia. 

Jakie kolory sprawdzą się w aranżacji sypialni?

Pamiętajmy, że barwy mają ogromną moc oraz mogą na nas oddziaływać. Dlatego powinniśmy dokładnie przemyśleć, w jakim kolorze będzie nasza sypialnia. Pamiętajmy, że nie każdy będzie się nadawał. W sypialni najlepiej sprawdzą się ciepłe kolory, które będą na nas wywierać pozytywny wpływ. Świetnie sprawi się żółty lub brąz, które doskonale będą wyglądać na ścianach oraz dodatkach. Jednak pamiętajmy, żeby nie przesadzić. Zbyt wiele brązu może przytłoczyć sypialnię i zamieni ją w ciemny, ponury pokój. Inne godne uwagi kolory to beż, ecru lub kość słoniowa. Warto też dodać kilka ciekawych akcentów, które lekko ożywią sypialnię, ale pozwolą zachować przytulny charakter.

Pamiętajmy o funkcjonalności sypialni

Zanim przystąpimy do aranżacji pomieszczenia, warto zastanowić się, jakie funkcje będzie pełnić nasza sypialnia. Dla niektórych może to być śmieszne pytanie. W końcu sypialnia to pokój do spania. Jednak nie zawsze tak jest. Czasami może ona też pełnić inne funkcje, które warto brać pod uwagę przy aranżacji wnętrz. W końcu może to również być kącik do czytania, a wtedy musimy pomyśleć o odpowiednim oświetleniu. W takim przypadku konieczna będzie lampka nocna przy łóżku. Dla innych sypialnia będzie miejscem relaksu, w którym koniecznie musi znaleźć się telewizor. Dlatego na początku warto dokładnie przemyśleć, jakie będzie przeznaczenie tego pokoju, a następnie dokonać jego aranżacji.

Najważniejszy jest wybór łóżka

Łóżko to najważniejszy mebel w naszej sypialni. Od tego, czy wybierzemy odpowiednie zależeć będzie, czy się wyśpimy i w pełni zrelaksujemy. Nie może więc to być bezmyślna decyzja. Doskonałe łóżka znajdziecie na dreamsdesign.pl, a o czym pamiętać przy wyborze? Przede wszystkim powinno mieć ono odpowiednią wysokość, optymalne będzie minimum 50 cm nad podłogą. To umożliwi nam wygodne i bezpieczne wstawanie. Kolejną istotną kwestią jest wybór materaca. Powinien być on dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb, wtedy będzie nam się wygodniej spało.

Jeżeli mamy łóżko dwuosobowe, warto pomyśleć o dwóch oddzielnych materacach. Wtedy łatwiej będzie je dopasować. Pamiętajmy, że najlepsze materace mają siedem stref twardości dopasowanych do naszych punktów ciężkości. Według zasad feng-shui łóżko nie powinno stać naprzeciw drzwi, a nad nim nie warto montować lamp ani luster. Najlepiej, gdy leżąc na łóżku, możemy podziwiać widoki znajdujące się na zewnątrz. W przypadku łóżka dwuosobowego nie możemy zapomnieć o tym, żeby dostęp do niego był z obydwu stron.

2 Comments on “Jak urządzić sypialnię?”

  1. Jestem na etapie poszukiwania nowego, wygodnego i bardzo komfortowego materaca. Mam już dość, że praktycznie codziennie rano jestem niewyspany, choć śpię całkiem długo. Na https://salonsnu.pl/44-materace-termoelastyczne znalazłem sporo materaców termoelastycznych i chyba jest to dobre rozwiązanie. Na co konkretnie warto zwracać uwagę przy wyborze konkretnego modelu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com