Platforma do sklepu internetowego – jak wybrać?

Istnieje wiele powodów, dla których gotowa platforma do handlu elektronicznego może wydawać się bardziej atrakcyjna dla Ciebie, niż konieczność zatrudniania programisty internetowego w celu stworzenia dla Ciebie nowego sklepu od podstaw. Rynek platform handlu elektronicznego nie jest niewielki, ale i tak istnieje całe mnóstwo dostępnych opcji – niektóre mogą być bardzo proste w budowie, ale niestety – to nie zawsze wystarcza, z drugiej strony inne mogą się wydawać zbyt skomplikowane, jak na aktualne potrzeby e-przedsiębiorcy.

O czym pamiętać przy wyborze platformy do sklepu internetowego?

Podczas wybierania swojej pierwszej platformy eCommerce być możesz napotkać trudności w wyborze, swoiste dla początkujących, ale postaramy się pomóc Ci uprościć ten proces. Poniżej kwestie, nad którymi warto się zastanowić już na samym początku.

Stany magazynowe

Zawsze rozważaj rozmiar zapasów sklepu i zawsze, gdy przeglądasz platformę, z której chcesz korzystać – upewnij się, że zapłacisz najmniejszą kwotę za usługi, których potrzebujesz.

Oferta: cyfrowa lub fizyczna

  • Co sprzedajesz?

  • Czy są to towary cyfrowe czy fizyczne?

To ma znaczenie, gdy myślisz o kosztach wysyłki itp. Odpowiedz sobie na to pytanie i poszukaj platform dostosowanych do swoich potrzeb.

Metoda płatności

Jeśli masz problemy z korzystaniem z systemu PayPal (co jest najprostszym i najpopularniejszym procesorem płatności), musisz sprawdzić, czy brane przez Ciebie pod uwagę platformy handlu elektronicznego korzystają z zewnętrznych procesorów płatności.

Do tego, jeśli czujesz, że jesteś na tyle obeznany w środowisku IT i możesz samodzielnie modyfikować wygląd swojego sklepu internetowego – poszukaj platform, które umożliwią Ci posiadanie własnej hostowanej wersji sklepu. Tak czy inaczej, większość platform eCommerce zapewnia możliwość modyfikacji sklepu – ale nie wszystkie, zwróć na to uwagę.

Plan płatności

Wreszcie wybierz platformę, która najlepiej pasuje do Twojego budżetu. Poszukaj możliwości spłaty miesięcznych kwot, zamiast polegać na przekazywaniu niewielkiej części dochodów (marży) firmie obsługującej Twoją platformę.

Konkluzja – co wybrać?

Jednym z najbardziej optymalnych rozwiązań, odpowiadających na powyższe potrzeby okazuje się platforma IAI shop (https://www.iai-shop.com/).Umożliwia wygodną sprzedaż z pełną integracją – wraz z zarządzaniem zapasami w sklepie internetowym. Cechuje ją niezawodność i wygoda – intuicyjny i wygodny interfejs, jaki posiada ta platforma do sklepu internetowego z pewnością pozytywnie wpłynie na jakość pracy Twoich pracowników, a także ich zadowolenie.

Powinniśmy dysponować mnóstwem wiedzy i pytań, abyśmy mogli dokonać najlepszego wyboru i znaleźć odpowiednią platformę dla naszego własnego sklepu internetowego. Jeśli szukasz porady, warto postawić na IAI – dlatego, że zapewnia przejrzysty wgląd w to, w jaki sposób zakupy online działają (zarówno po stronie handlowca, jak i klienta). Dzisiaj też z łatwością dzięki zasobom w sieci internetowej możesz również porównać wszystkie główne platformy e-commerce. Jedno jest pewne: wybór właściwej platformy eCommerce nigdy nie był łatwiejszy niż dzisiaj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com