Jak szybko stworzyć CV?

Mimo iż tworzenie CV nie powinno odbywać się w pośpiechu, czasem zdarza się, iż musimy wykonać nasz życiorys w mgnieniu oka. W tym celu warto zastosować kilka wskazówek, które przyspieszą pracę nad nim, a nam pozwolą prędko stanąć do wyścigu o wymarzoną pracę.

Wzoruj się na portfolio

Jeśli w Twojej branży wymagane jest portfolio, czyli dokumentacja dotychczasowych prac i projektów, warto się na nim wzorować przy tworzeniu CV. W ten sposób bardzo szybko i konkretnie określisz, w czym jesteś dobry i co do tej pory robiłeś. Wystarczy zerknąć np. na projekt architektoniczny, aby od razu odnaleźć w pamięci zleceniodawcę oraz czas, w którym tworzyliśmy daną koncepcję. Musisz jednak pamiętać, iż na podstawie portfolio nie uzyskasz wszystkich informacji, zwłaszcza tych dotyczących kursów i szkoleń ukończonych w odległej przeszłości.

Zachowuj porządek w dokumentach

Kluczem do przejrzystego życiorysu jest porządek w dokumentach, gdyż to od nich zależy, czy rzeczywiście możemy poświadczyć naszą wiedzę i umiejętności. Dlatego warto mieć pokatalogowane wszelkie dyplomy, zaświadczenia i badania. Ponadto, co jakiś czas powinniśmy przeglądać je, czy nie brakuje jakiegoś niezbędnego dokumentu. Im większy porządek utrzymamy, tym szybciej i prościej będziemy mogli spisać swój życiorys nap potrzeby rekrutacyjne.

Korzystaj z pomocy

Jeśli nie masz wprawy w tworzeniu CV, warto poprosić o pomoc kogoś, kto już przez jakiś etap rekrutacji w sprawie pracy przeszedł bądź wydaje się osobą godną zaufania. Z pewnością w rodzinie bądź wśród znajomych znajdzie się ktoś, kto podzieli się gotowym wzorem tworzenia życiorysu. Możesz również skorzystać z kreatora CV w Internecie, np. na stronie Pracuj.pl. Dzięki wskazówkom tam zawartym w bardzo krótkim czasie jesteś w stanie stworzyć przejrzysty i przede wszystkim atrakcyjny życiorys w najnowocześniejszym standardzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com