Jak prawidłowo określić zakres polisy przy ubezpieczaniu firmy?

Ubezpieczenie domu, samochodu czy firmy wtedy jest korzystne i skuteczne, gdy zakres ubezpieczeniowy jest jak najbardziej dopasowany do indywidualnych potrzeb ubezpieczonego. Dlatego też przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowym warto dokładnie zwrócić uwagę na zakres polisy.

Wiele osób, które poszukują dobrego ubezpieczenia, kieruje się przede wszystkim wysokością składki. Na tej podstawie ubezpieczenie określane jest jako tanie lub drogie. Tymczasem w rzeczywistości sama wysokość składki nie jest miarodajna i o wiele ważniejsze są ogólne warunki ubezpieczenia, które określają jego zakres. Im niższa składka, tym ochrona ubezpieczeniowa będzie słabsza i może się okazać, że w sytuacji zdarzenia losowego odszkodowanie nie będzie przysługiwało. Każde ubezpieczenie domu, mieszkania, samochodu czy firmy powinno być poprzedzone bardzo dokładną analizą zakresu ubezpieczenia.

Jak najlepiej ubezpieczyć firmę?

Kto chce ubezpieczyć firmę, powinien najpierw zadać sobie pytanie, w jakim zakresie powinno być to ubezpieczenie, a także które szkody będą najgorsze w przypadku zdarzenia losowego. Zupełnie innego ubezpieczenia potrzebuje firma, której pracownicy siedzą przy komputerach, a innych warunków ubezpieczeniowych wymaga zakład produkcyjny, gdzie odbywa się praca w ciężkich warunkach i na drogich, specjalistycznych maszynach. Warto również przy określaniu warunków ubezpieczenia wziąć pod uwagę ryzyko wypadków przy pracy – jak jest duże i jak duży uszczerbek na zdrowiu mogą spowodować. Każda polisa ubezpieczeniowa powinna być idealnie dopasowana do potrzeb konkretnego klienta. Najczęściej też nie ma z tym większego problemu. Firmy ubezpieczeniowe elastycznie podchodzą do swoich polis i tworzenia warunków ubezpieczenia, klienci firmowi mogą więc liczyć na ofertę skrojoną na miarę ich potrzeb. Dzięki temu nie muszą płacić polisy chroniącej przed takimi wydarzeniami, które w firmie raczej się nie zdarzą.

Im większy zakres, tym wyższe koszty

Określając zakres polisy ubezpieczeniowej trzeba liczyć się z tym, że im będzie on większy, tym składka ubezpieczeniowa również wzrośnie. Wielu właścicieli firm decyduje się więc na okrojony zakres ubezpieczenia, gdyż chcą zaoszczędzić na wysokich kosztach polisy. Nie jest to dobre rozwiązanie – sprawdza się właściwie tylko do momentu, gdy w firmie zdarzy się wypadek czy sytuacja, która będzie wymagała poniesienia wysokich kosztów naprawy sprzętu czy leczenia pracowników. Jeśli polisa ubezpieczeniowa nie obejmowała takiego zdarzenia, firma będzie musiała ponieść koszty naprawy szkody. A te są najczęściej nieporównywalnie wyższe od kosztów rozszerzonej polisy ubezpieczeniowej. Prowadząc biznes warto myśleć perspektywicznie i zabezpieczyć swoją firmę, a co za tym idzie, swój dorobek życiowy w sposób jak najbardziej pełny i kompleksowy. Jak pokazuje doświadczenie wielu osób prywatnych i firm, oszczędzanie na ubezpieczeniu nigdy nie jest w perspektywie długofalowej korzystne.

One Comment on “Jak prawidłowo określić zakres polisy przy ubezpieczaniu firmy?”

  1. A przede wszystkim warto ubezpieczyć się na własne zdrowie, bo jak jego zabraknie, to żadna praca nie będzie ani cieszyć, ani sprawiać żadnej satysfakcji. Warto poczytać: http://artcards.com.pl/. Jest tam wiele dobrych artykułów i warto się z nimi zapoznać. Człowiek – to nie maszyna i swoje ograniczenia ma. Trzeba o tym pamiętać ubezpieczając własne mienie, a zapominając o sobie. W dzisiejszym świecie jest wiele zagrożeń i wcale nie muszą one być od razu chorobotwórcze. Np. zła dieta, czy otyłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com