Jak wybrać meble tapicerowane?

Meble tapicerowane świetnie nadają się do różnych pomieszczeń. Odpowiednio dobrane z pewnością będą dekoracją każdej aranżacji. Wybierając umeblowanie warto pamiętać o kilku zasadach, które pomogą zdecydować się na idealne wyposażenie.

Metraż pomieszczenia

Wybór określonych mebli zależy w dużej mierze od wielkości pomieszczenia. To dostępna przestrzeń determinuje ustawienie i wielkość produktów. Projektowane wnętrze ma być nie tylko estetyczne ale i funkcjonalne, w zależności od przeznaczenia pomieszczenia, wybór mebli będzie ukierunkowany na różne przedmioty. Jeśli zajmujemy się aranżacją sypialni centralne miejsce powinno zajmować wygodne łóżko. Meble tapicerowane będę wtedy jedynie dodatkiem w postaci np. eleganckiego fotela lub pufy. W przypadku urządzania pokoju dziecka można zdecydować się na większą liczbę produktów tapicerowanych np. narożnik z funkcją sofy, fotele, czy worki. Nadrzędną zasadą w przypadku małego metrażu jest zastosowanie optymalnej liczny mebli, które nie zagracą i nie przytłoczą pomieszczenia – „im mniej, tym lepiej”.

Inaczej aranżuje się przestronne salony, które dopiero po umeblowaniu nabierają ciepłego klimatu. W tej sytuacji najlepiej sprawdzają się zestawy wypoczynkowe z dużą sofą i dwoma fotelami, które idealnie wypełniają przestrzeń. Dobrze jest zastosować meble z jednego kompletu, łączenie styli zaburzy równowagę i wprowadzi w aranżacji chaos.

Meble dla właścicieli pupili

Aranżując przestrzeń, w której mieszkają zwierzęta, warto wybrać takie meble, które z jednej strony będą komfortowe dla użytkownika, a z drugiej poradzą sobie np. z sierścią, czy zabrudzeniami od zwierzęcych łapek. Bardzo istotny jest w tym wypadku materiał pokrywający wyposażenie. Wytrzymały i odporny na zabrudzenia jest na przykład szenil. Posiada gruby splot, dzięki któremu trudno go uszkodzić. Właścicielom psów i kotów odradza się natomiast kupna mebli z weluru, który bardzo szybko przyciąga sierść i trudno ją z niego usunąć. Nieodpowiednie do domów z pupilami są również meble z eko-skóry, która jest delikatna i podatna na uszkodzenia.

W sklepach zoologicznych można kupić specjalne preparaty, którymi spryskuje się meble, żeby odstraszyć zwierzęta domowe. Dodatkowo trzeba zabronić pupilom wskakiwania na sofę czy fotel. Kilkakrotne powtarzanie i wyznaczanie granicy korzystania z wyposażenia z pewnością przyniesie rezultaty.

Alternatywne dla skóry, materiały pokrywające meble wypoczynkowe

Meble tapicerowane nie muszą być pokryte skórzanym obiciem. Dla niektórych użytkowników może to być zbyt kosztowne. Na rynku dostępnych jest wiele alternatywnych materiałów: welur, skóra ekologiczna, szenil, alcantar, czy żakard. Każdy z nich ma wiele zalet i świetnie dopasuje się do najbardziej pomysłowych aranżacji. Wybór zależy od osobistych preferencji. Przed zakupem warto przejrzeć oferty dostępne w sklepach internetowych. Producent mebli tapicerowanych, posiada wiele ciekawych wizualizacji i przykładowych aranżacji wnętrz, które z pewnością ułatwią wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com