O czym Ci powie dobry system CRM?

System CRM to program, który służy do zarządzania relacjami z klientami. Definicja ta jest prosta i dla większości zrozumiała, jednak niewiele osób wie, co naprawdę się za nią kryje i jakie korzyści niesie ze sobą wdrożenie takiego narzędzia. Zastanawiasz się, jakie informacje będziesz miał w zasięgu kilku kliknięć dzięki nowoczesnemu systemowi CRM? Dowiedz się więcej już teraz!

Historia transakcji

Informacje na temat historii transakcji to jedna z najcenniejszych baz danych. Tego typu informacje przydają się zarówno działom sprzedażowym, jak i marketingowcom. Dzięki wiedzy na temat popularności danych produktów czy ścieżki zakupowej klientów można zaplanować szereg działań promocyjnych, które zwiększą sprzedaż w kolejnych miesiącach, a nawet latach.

Informacje o relacji z klientem

System CRM to doskonałe miejsce do przechowywania wiedzy na temat szczegółów kontaktu z danym kontrahentem. Dzięki programom do zarządzania relacjami z klientami możesz nie tylko analizować dotychczasowe transakcje, ale zapisywać uwagi dotyczące preferowanego sposobu i godzin kontaktu, historii spotkań, a nawet zainteresowań czy osobowości danego klienta. Taka baza danych, o którą dbasz i którą aktualizujesz, ułatwi Ci sprzedaż i umożliwi dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb klienta.

Dane na temat produktów i usług

CRM służy przede wszystkim do zarządzania relacją z klientem, ale przydaje się także do tego, aby dbać o stan oferowanych przez Twoją firmę produktów i usług. Dobry system CRM posłuży jako swojego rodzaju ewidencja, w której odnajdziesz wszelkie szczegóły na temat specyfikacji technicznej produktów czy też katalogi dotyczące dostępnych w danym momencie usług. Aby zwiększyć przydatność systemu CRM możesz także połączyć go z systemem zarządzania magazynem – w ten sposób będziesz mieć dostęp do takich danych jak stan magazynowy danego produktu.

System CRM w Twojej firmie

Wiadomości z branży

Dobry system CRM przysłuży się również do tego, aby stworzyć specjalistyczną bazę danych na temat konkurencji i środowiska, w którym pracujesz. Specyfika branży, przepisy i regulacje prawne, dane na temat działań marketingowych konkurencji – system CRM może być przydatnym źródłem wiedzy i inspiracji na kolejne sezony.

Otwarty system CRM = efektywne zarządzanie

Odpowiednio dopasowany system CRM daje przedsiębiorcy niemal nieograniczone możliwości w zarządzaniu danymi. Dzięki takim narzędziom masz lepszy dostęp do danych kontaktowych swoich klientów, możesz w każdej chwili przeglądać i analizować historię dotychczasowych transakcji, a nawet dowiedzieć się więcej na temat swojej konkurencji oraz produktów, które znajdują się w Twoim magazynie. Wybierz otwarty system CRM, a jedyne, co będzie Cię ograniczać, to Twoja wyobraźnia.

Więcej informacji na temat systemu CRM znajdziesz na: https://www.baseline.pl/crm/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com