Ile kosztuje wysłanie paczki?

Od kilku lat obserwujemy intensywny rozwój firm sprzedających swoje produkty przez internet. E-commerce’y, bo tak profesjonalnie należy określać wszystkie podmioty zajmujące się sprzedażą online, śmiało i bez kompleksów zdobywają coraz większy udział w rynku. Co warte podkreślenia to fakt, że obecna pandemiczna sytuacja w Polsce i na świecie tylko pomogła im zanotować sprzedaż na poziomie dotychczas niewyobrażalnym. Co należy zaznaczyć to niewątpliwie duży udział firm kurierskich i przewozowych w tym sukcesie, a duży popyt na ich usługi znacząco wpływa na poziom cen za przesyłki. Cena ta jest ważna dla klientów końcowych, którzy często przed dokonaniem zakupu szukają informacji, ile kosztuje wysłanie paczki.

Ile kosztuje wysłanie paczki?

Każdy sklep internetowy posiada swój własny cennik dostaw. Ich koszt jest różny i uzależniony przede wszystkim od wartości zamówienia, destynacji oraz wagi samego zamówienia. Zazwyczaj średnie i małe e-commerce’y nie nawiązują samodzielnie współpracy z firmami kurierskimi, ale korzystają z możliwości, jakie daje rozwinięty rynek usług kurierskich w Polsce. Najkorzystniej w ich sytuacji jest zamawiać usługi kurierskie przez brokera kurierskiego, który przyjmuje na siebie zobowiązania wynikające z umowy z firmą kurierską, ale tym samym otrzymuje możliwość oferowania przesyłek w niższych cenach. Idąc dalej tym tropem, sklepy internetowe również otrzymają atrakcyjne ceny za przesyłki, których wysokość dodatkowo jest uzależniona od ilości wysyłanych w miesiącu paczek. Podsumowując im bardziej zwiążemy swój biznes z konkretnym brokerem kurierskim, tym lepszą cenę za przesyłkę otrzymamy.
Nie inaczej jest w przesyłkach międzynarodowych. Tutaj ceny są już inne, a koszt wysłania za granicę jest znacznie wyższy niż w Polsce. Niestety nie można podać jednej kwoty za wysyłkę, ponieważ ceny te są uzależnione od odległości, jaką musi pokonać paczka. Wysyłając za granicę również możemy zamawiać kuriera międzynarodowego poprzez brokera i możemy mieć pewność, że otrzymamy atrakcyjną cenę.

 

Ile kosztuje wysłanie paczki dla osoby prywatnej?

Na koszt wysłania paczki składa się kilka czynników. Posiadanie tych informacji umożliwia szybkie ustalenie ceny za paczkę, a niezbędne będzie podanie: wymiarów paczki (długość, szerokość oraz głębokość), waga paczki, określenie jej kształtu (niestandardowe przedmioty wymagają dopłaty) oraz danych adresowych nadawcy oraz odbiorcy. Kilka kliknięć i koszt przesłania paczki nie jest już tajemnicą. Jeśli podane dane są prawidłowe, to cena jest ceną ostateczną i nie musisz się obawiać dodatkowych kosztów. Wystarczy tylko uzupełnić dane adresowe oraz dane nadawcy, opłacić zamówienie i paczka wysłana. Wszystko bez wychodzenia z domu i bez ponoszenia dodatkowych kosztów transportowych.

Atrakcyjne koszty wysyłki paczek to często klucz do sukcesu dla małych i średnich firm posiadających sklepy online. Konkurencyjne ceny za wysyłkę za granicę otwierają przedsiębiorstwo na nowe rynki zbytu i nowych klientów, będąc jednocześnie impulsem do ich rozwoju.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com