I Ty możesz pracować jako mikrobiolog!

W przeszłości mikrobiolodzy pracowali głównie w laboratoriach badawczych. Dzięki naszej nowej ocenie roli drobnoustrojów w naszym świecie, mikrobiolodzy pracują obecnie w różnych kontekstach, w tym w produkcji żywności, naukach o środowisku, medycynie i badaniach podstawowych. Czeka na nich też praca laboratorium w szpitalach, uniwersytetach, firmach prywatnych, organizacjach non-profit i rządzie i mają wiele różnych stanowisk, od urzędnika ds. Bezpieczeństwa biologicznego po profesora.

Możesz pracować jako mikrobiolog z tak niewielkim wykształceniem, jak stopień naukowy licencjata lub tak dużym wykształceniem, jak lekarz lub doktor filozofii. Wynagrodzenia zależą od wykształcenia, sektora pracy i doświadczenia.

Co robią mikrobiolodzy?

Badania

Badacze mikrobiologii próbują odpowiedzieć na naukowe pytania, na które nikt wcześniej nie odpowiedział, przeprowadzając eksperymenty – są odkrywcami, dokonują odkryć, rozwijają nową wiedzę i stosują ją do rzeczywistych problemów. Oto przykłady pytań, które może zadać badacz mikrobiologii:

-Które mikroby pomagają utrzymać ludzkie ciało w zdrowiu?
-Czy tego mikroba można użyć do oczyszczenia zanieczyszczeń?
-Jaki mikrob spowodował chorobę tych zwierząt?
-Jak możemy zapobiec zepsuciu się tego produktu spożywczego?

W mikrobiologii „badania” obejmują następujące zadania:

  • pisanie propozycji uzyskania dofinansowania lub zgody na eksperymenty
  • projektowanie i prowadzenie eksperymentów
  • analizowanie danych
  • publikowanie wyników w czasopismach naukowych i prezentowanie na konferencjach naukowych

Mikrobiolodzy, których praca obejmuje badania naukowe, pracują w wielu różnych miejscach, od szkół wyższych i uniwersytetów, przez agencje rządowe, po prywatne firmy i organizacje non-profit. Na wyższych poziomach naukowcy zajmujący się mikrobiologami mają dodatkowe obowiązki związane z zarządzaniem laboratorium lub grupą badawczą oraz opieką nad absolwentami, stypendystami z tytułem doktora i innymi osobami pracującymi w ich laboratoriach.

Tytuły stanowisk badawczych w dziedzinie mikrobiologii obejmują technika laboratoryjnego, pracownika naukowego, kierownika laboratorium, naukowca, profesora (kolegia i uniwersytety), głównego naukowca (firma prywatna) i głównego badacza (laboratorium rządowe, organizacje non-profit).

Nauczanie

Nauczanie na uczelni lub uniwersytecie obejmuje kilka zadań:

– projektowanie zajęć
-prowadzenie zajęć dydaktycznych i prowadzenie zajęć laboratoryjnych
-egzaminy pisemne i oceniające
-doradzanie uczniom

Nauczyciele na uczelniach i na uniwersytetach to zazwyczaj profesorowie, wykładowcy lub instruktorzy laboratoriów. Profesorowie prowadzą mieszankę badań i nauczają, podczas gdy wykładowcy i instruktorzy laboratoriów tylko uczą. Profesorowie i wykładowcy prowadzą zajęcia w salach lekcyjnych dużych kursów licencjackich, oraz małych przedmiotów do wyboru na poziomie magisterskim, takich jak mikrobiologia środowiskowa. Instruktorzy laboratoryjni prowadzą sekcje laboratoryjne różnych kursów, prowadząc studentów przez eksperymenty i utrzymując laboratorium dydaktyczne w dobrym stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com