Rolety antywłamaniowe – skuteczne odstraszanie złodziei

Rolety antywłamaniowe

Rolety antywłamaniowe coraz częściej ozdabiają okna naszych domów i mieszkań stanowiąc atrakcyjny dodatek wizualny. Jednak sam wygląd to nie jedyna zaleta tego typu osłon. Rolety antywłamaniowe przede wszystkim mają zabezpieczać nasze pomieszczenia przed włamaniami. Na czym to polega?

Budowa rolety antywłamaniowej

Rolety antywłamaniowe są bardzo podobne do klasycznych rolet zewnętrznych i na pierwszy rzut oka, nie widać znaczących różnic.

Jednak rolety antywłamaniowe to coś więcej niż tylko osłona na okna. Dzięki wyjatkowo zaprojektowanej konstrukcji oraz odpowiednio dobranym surowcom, rolety tworzą skuteczny system zabezpieczający przed wszelkimi czynnikami atmosferycznymi, zewnętrznymi, a przede wszystkim chronią przed włamaniem.

Płaszcz rolety antywłamaniowej zbudowany jest z solidnych i wytrzymałych płytek zwanych lamelkami, wykonanych z aluminium ekstrudowanego. Prowadnice posiadają dużo grubsze profile co zabezpiecza przed wygięciami, wyjęciem lamelki lub demontażem całego pancerza. Funkcję blokady posiadają także dużo mocniejsze wieszaki rolety, a wzmocniona dolna listwa zwiększa szczelność i stabilność rolety. Cały pancerz zakończony jest specjalnym mechanizmem zapadkowym, który uniemożliwia podważenie rolety.

Nowoczesne systemy rolet posiadają także siatkę przeciw insektową, dzięki czemu nie trzeba montować dodatkowych prowadnic oraz skrzynek, a samą siatkę w każdej chwili można zdjąć lub zwinąć.

Rolety antywłamaniowe zapewniają maksymalne bezpieczeństwo

Rolety antywłamaniowe dzięki swojej solidnej i trwałej konstrukcji to najlepsza forma ochrony drzwi i okien przed włamaniami. Ze względu na swój ciężar opracowano dwa rodzaje sterowania roletami: sterowanie ręczne oraz elektryczne. Roletami elektrycznymi można operować za pomocą pilota, włącznika na ścianie lub przy pomocy smartfona. Ten typ zabezpieczenia można również zaprogramować za pomocą systemu inteligentnego domu i ustawić czasowe opuszczanie i podnoszenie rolet.

Systemy antywłamaniowe stosowane przy roletach posiadają coraz to nowsze i ciekawsze rozwiązania mające na celu odstraszyć włamywaczy. Nowoczesne systemy mogą łączyć się z systemem alarmowym całego domu, co sygnalizuje zarówno głośnym dźwiękiem alarmowym, jak i cichym alarmem bezpośrednio łączącym ze służbami porządkowymi. Dodatkowym rozwiązaniem jest także automatyczny system stwarzający pozory obecności lokatorów w domu czy mieszkaniu. Po uruchomieniu takiego systemu rolety antywłamaniowe podnoszą się i opadają samoczynnie co kilka godzin, sprawiając wrażenie obecności mieszkańców.

Gdzie się montuje rolety antywłamaniowe?

Rolety antywłamaniowe zaliczają się do rodzajów rolet zewnętrznych i ze względu na swój charakterystyczny wygląd i konkretne zastosowanie przypisywane są roletom natynkowym. Rolety montowane są bezpośrednio we wnęce, w nadprożu lub na elewacji, co znacznie zwiększa ich skuteczność. Solidna i wytrzymała konstrukcja rolet antywłamaniowych stanowi mocną barierę, której nie można zbyt szybko sforsować.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com